Sobota: Opava - Kladno

Úvod utkání Opavě vůbec nevyšel a velice rychle prohrávala 2:0, brzy však Vehovský snížil, do kabin však šlo Kladno s dvougólovým vedením, když umělo potrestat chyby v opavské defenzivě.

Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala, domácí měli šanci, ale Schreiber v brejku nezakončil přesně, a tak to byli opět hosté, kteří se prosadili. Nenápadnou střelu po vhazování Klepač neviděl, a lovil míček ze své sítě počtvrté.

Ve třetí části však Slezané zabojovali a nejprve Schreiber, a po něm Přibyla snížili na rozdíl jedné branky. Závěr ale patřil opět zkušenému kladenskému celku, jenž využil přesilovku a uzavřel skóre na 3:5.

SHC Opava - TJ HBC KEB Kladno 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Vehovský (Raab), 31. Schreiber (Hanel), 38. Přibyla (Šindlář, Vehovský) – 3. Hnízdil (Šíma), 11. Kopecký (Příhoda, Ogurčák), 13. Topolánek (Trčka, Bešťák), 21. Kopecký (Ogurčák), 41. Kopecký (Hnízdil, Honický)
Opava: Klepač – Christ, Capinský, Vladař, Hanel, Přibyla – Kučera, Raab, Schreiber, Pavela, Hendrych – Šindlář, Vehovský, Okruhlica (20. Tesař), Přikryl – Pavlík

Neděle: Opava - Kovo Praha

Druhé utkání bylo z pohledu Opavy mnohem lepší. Vydařil se úvod a brzy přišly i branky. Nejprve přesně mířil po nezištné přihrávce Hendrycha Hanel a po něm se štěstím prostřelil klubko těl Schreiber. Hned poté mohl přidat další branku Přibyla, ale ležícího Tvarůžka nedokázal bez přípravy prostřelit.

Následovala zbytečná vyloučení, která však domácí s vypětím všech sil přežili. Ve druhé periodě pokračoval na nepříjemně kluzkém povrchu boj o každý míček, šance byly na obou stranách, ale oba gólmani odmítali jakýkoliv pohyb se skórem.

V závěrečné části se Slezané snažili za každou cenu natahovat čas, dlouho přehrávali Kovo v obraném pásmu a sbírali drahocenné vteřinky. Nutno podotknout, že měli mnohdy i štěstí, když jim kromě výborného Klepače pomáhala i konstrukce branky.

V závěru už si výsledek Opava pohlídala a získala důležité tři body. „Vyšel nám začátek, to se pak hraje lépe, dobře se nám osvědčila varianta s Hanelem na buly, které čistě vyhrával a útočníci si pak mohli více dovolit v útočném pásmu, konečně zabraly všechny tři formace a přiklonilo se i to potřebné štěstíčko, máme důležité tři body,“ uvedl po zápase kapitán Christ.

SHC Opava - TJ Kovo Praha 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Hanel Jaromír (Hendrych, Schreiber), 12. Schreiber Václav (Hanel)
Opava: Klepač – Christ, Šindlář, Vladař, Vehovský, Přibyla – Kučera, Hanel, Pavela, Schreiber, Hendrych – Capinský, Raab, Přikryl, Tesař, Fajkus