Slezany nabudily dvě rychlé branky, které totálně soupeře rozhodily a utkání se dohrávalo pod opavskou taktovkou. „Dobřany dojely na svou neukázněnost,“ poznamenal trenér Opavy Jiří Christ. „Naši hru zdobila bojovnost a konečně jsme také proměňovali šance,“ dodal trenér SHC.

Tabulka extraligy hokejbalu po 18. kole.
SHC Opava - TJ Snack Dobřany 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 5. Maruszák (Hudeček), 10. Vehovský (Führich), 17. Vladař (Christ), 25. Vladař (Hudeček), 31. Vladař (Šindelář), 41. Pavela (Hendrych, Zbořil)
Sestava Opavy: Klepač – Christ, Šindlář, Vladař, Maruszák, Hudeček – Kučera, Hanel, Führich, Přikryl, Vehovský – Raab, Tesař, Zbořil, Hendrych, Pavela

Dušan Vladař nasázel víkendovým soupeřům pět branek

Technicky výborně vybavený útočník a navíc s myšlenkou v hlavě, takhle lze charakterizovat útočníka hokejbalového SHC Opava Dušana Vladaře. O tomto víkendu vystoupil ze svého stínu a konečně prokázal, co v něm dřímá.

Během dvou utkání se zapsal pětkrát mezi střelce a výraznou měrou se podílel na pětibodovém zisku Opavy o právě skončeném víkendu. Po nedělním jasném vítězství nad Dobřany padl vyčerpáním na opavskou střídačku.

„Museli jsme bodovat. Jedině tři body nás nechaly ve hře o záchranu. Všichni kluci dřeli, sáhli si na dno, jak se říká, a to bylo důležité,“ páčil ze sebe slova hrdina uplynulého víkendu. Opava se probudila střelecky, po sérii zmarů ukázala, že góly střílet umí.

„V koncovce jsme si nevěřili, nyní se to možná prolomilo. Jsem za to hrozně rád. Mě osobně nabudily řeči plzeňských hráčů, o tom, že jsou to naše poslední zápasy extraligy, že stejně spadneme. Já chci těm klukům jen vzkázat. Opava se o záchranu porve. A určitě mluvím za všechny kluky, my svou kůži neprodáme lacino,“ rozpovídal se více Dušan Vladař.

V sobotu se trefil opavský útočník jednou ze hry, poté se postaral o vítězný nájezd. Neděle byla pro něj ještě plodnější, radoval se z hattricku. „Je to také hodně o štěstí,“ říká skromně autor tří nedělních branek.

„Celkem mi tam spadlo, na co jsem sáhl,“ dodává. Opava díky víkendovým pěti bodům oživila svou naději na záchranu. „Škoda jen, že týmy nad námi nečekaně bodovaly. Soutěž se tak pořádně vyrovnala a stále je o co hrát,“ podotkl Vladař.

V sobotu jede Opava do Hodonína, kde ji čeká zřejmě zápas roku. „Pro nás je to nejklíčovější utkání jara. Pokud ho zvládneme, hodně si tím svou pozici vylepšíme. Tenhle tým, který v Opavě je, má rozhodně na víc, než na poslední místo v extralize,“ zdůraznil opavský útočník.

Slezané za jistých okolností mohou ještě do play off. „O tom bych nemluvil. Prioritou je záchrana, všechno ostatní by byla taková třešinka na dortu,“ uzavřel Dušan Vladař.