Karvinští uspěli i díky své velké zbrani, skvěle sehraným přesilovkám. Opava měla skvělý vstup do zápasu, ale tři šance Přibyly a jedna Pavely zůstaly bez využití, a tak udeřil soupeř. V přesilové hře se ke střele dostala hvězda Karviné Luka a dorážku proměnil ve vedoucí gól exopavský Hudeček.

Chvíli poté přišla fatální hrubka v rozehrávce a Luka přidal švihem druhý gól. Ve druhé třetině se hra Opavy zlepšila a přišlo i snížení z hole Christa, ovšem v závěrečné periodě trestala Karviná znovu v přesilovkách. Nejprve Luka a po něm Rosůlek zvýšili již na 1:4.

Konečnou podobu dal utkání Raab, jenž využil nabídnutou přesilovku.

„Kdybychom nefaulovali, využili úvodní šance a měli nacvičené přesilovky, tak jsme vyhráli, ale na kdyby se nehraje, a tak nezbývá nic jiného, než pogratulovat soupeři ke třem bodům.

Bohužel zranění se kupí, sestavu lepíme v den zápasu, mladí se neumí chytit a na dvě formace se hrát nedá,“ sypal si po utkání popel na hlavu útočník Schreiber.

SHC Opava – HBC INTEVO Karviná 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 28. Christ (Přibyla, Přikryl), 39. Raab (Vehovský, Christ) - 11. Hudeček (Luka, Rosůlek), 13. Rosůlek, 33. Luka (Hudeček, Folwarczsný), 36. Rosůlek (Folwarczsný, Blatón)
Opava: Klepač – Šindlář, Christ, Přikryl, Vehovský, Přibyla – Kučera, Raab, Schreiber, Pavela, Fajkus – Hanel, Capinský, Hendrych, Okruhlica, Pavlík