Sobota: Plzeň - Opava

Opava jela na západ Čech v okleštěné sestavě, s vírou pokusit se o zázrak. Domácí při pohledu na hostující sestavu šli do zápasu zřejmě s pocitem, že se nemůže nic stát. Podpořil je v tom navíc Šulc, který proměnil v gól nahrávku Vágnera.

Západočeši i v dalších minutách měli více ze hry, a jak se říká, tvrdili muziku. Opavská defenziva podpořena skvělým Klepačem se ovšem držela. A když byl hostující brankář již překonán, zastoupila ho branková konstrukce.

V 19. minutě přišel pro Plzeň šok. Opavě vyšla přesilovka, Hanel zpoza branky našel mezi kruhy Schreibera, který ranou pod víko vyrovnal. Reprezentační gólman Šulan byl bez šance. V dalších minutách i přes herní převahu domácích gól nepadl.

Opavští šli na krev a odměnou jim za to byla remíza v normální hrací době. Na řadu přišly nájezdy, Plzeň v nich dvakrát neuspěla, jednou dala tyč a když se na druhé straně trefil Přibyla, bylo překvapení víkendu na světě.

HBC Škoda Plzeň - SHC Opava 1:2 s.n. (1:0, 0:1, 0:0)
Branky: 13. P. Šulc (Vágner) – 19. Schreiber (Hanel), rozhodující nájezd Přibyla
Opava: Klepač – Šindlář, Christ, Přibyla, Okruhlica, Vladař – Hanel, Kučera, Pavela, Schreiber, Hendrych – Capinský, Raab, Pavlík, Tesař, Smuda

Neděle: Dobřany - Opava

Do zápasu v Dobřanech nastoupila Opava značně unavená, velký boj z Plzně se na hráčích podepsal. Domácí hned v úvodu využili přesilovku, opavská odpověď přišla z hole Vladaře v deváté minutě.

Závěr první třetiny navíc Slezané dohrávali v početní výhodě, avšak pár sekund před koncem se ve vlastním oslabení trefil Šperl.

Tento gól opavským výběrem otřásl. Navíc nevyužil další přesilovky, hrál křečovitě, a nakonec odešel poražen. Na konečných 3:1 upravoval Větrovský.

TJ Snack Dobřany - SHC Opava 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Skála (Šlehofer), 15. Šperl (Štulc), 32. Větrovský (Pokorný) – 9. Vladař (Přibyla, Christ)
Opava: Klepač – Šindlář, Christ, Přibyla, Okruhlica, Vladař – Hanel, Kučera, Pavela, Schreiber, Hendrych – Capinský, Raab, Pavlík, Tesař, Smuda