Hokejbalisté propásli dva mečboly

Hodonín, Opava – Čtvrtfinálová série první hokejbalové ligy mezi Opavou a Hodonínem se stěhuje zpět do Slezska. Opavští totiž nedokázali ani jeden ze dvou mečbolů proměnit v postup a o tom, kdo se postaví v semifinále Jihlavě, rozhodne až pátý zápas, který je na programu v sobotu ve slezské metropoli.

17.4.2012

Opavští hokejbalisté. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

3. zápas

Opava dorazila do Hodonína v okleštěné sestavě. Chyběli Hendrych, Capinský, Štindl a nejproduktivnější hráč Přibyla a na hře to bylo znát. „Do utkání jsme vstoupili hodně ospale, u všeho jsme byli o krok později a prohrávali jsme osobní souboje,“ řekl opavský útočník Dušan Vladař.

Hodonín si žádný drtivý tlak nevytvořil. Nicméně po dvou třetinách vedl 2:0. „Na naší hře bylo znát, že hrajeme v okleštěné sestavě. S přibývajícími minutami nám docházely síly,“ přiznal útočník SHC. V závěru sáhla Opava ke hře bez brankáře a Petr Christ minutu a čtvrt před koncem normální hrací doby vstřelil gól naděje, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži po Matějákově nahození.

„Dali jsme sice branku, bohužel to bylo vše. Už jsme se prakticky nedostali do pásma. Musím uznat, že Hodonín dnes vyhrál zaslouženě,“ uznal Dušan Vladař.

HBC Rigum Hodonín - SHC Opava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branka Opavy:
Christ
Opava: Grufík – Christ, Šindlář, Vladař, Římský, Přikryl – Dziadkowiec, Matěják, Pavela, Porubčanský, Schreiber – Smuda, Malík, Palcer

4. zápas

Nedělní zápas přinesl lepší výkon Opavy, bohužel na výsledku se to neprojevilo. „Kdybychom dali první gól, vyhrajeme,“ je si jist Dušan Vladař. „Měli jsme několik šancí, avšak zradila nás koncovka. Na těžkém terénu nás míček vůbec neposlouchal. Hodonínský asfalt není podle mě regulérní, jsou v něm dokonce díry,“ zlobil se forvard první opavské lajny, který se v první třetině ocitl zcela sám před hodonínským gólmanem, ale neuspěl.

Hráči Rigumu si během dvou patnáctiminutovek vypracovali třígólový náskok a mílovými kroky spěchali ke srovnání série. Ve třetí třetině Matěják v přesilovce ranou od modré snížil. Jenomže už ho nikdo nenapodobil a Hodonín střelou do opuštěné branky upravil na 4:1.

Série se tak stěhuje do Opavy. Rozhodující duel čtvrtfinále je na programu v sobotu od 14 hodin. „Věřím, že ho zvládneme, potřebujeme dát rychle gól, který nás uklidní, pak už to půjde,“ vzhlíží k páté bitvě Dušan Vladař.

HBC Rigum Hodonín – SHC Opava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branka Opavy: Matěják, stav série: 2:2
Opava: Grufík – Christ, Šindlář, Vladař, Římský, Palcer – Dziadkowiec, Matěják, Pavela, Přikryl, Schreiber – Smuda, Malík, Porubčanský

17.4.2012
Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
6

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Peníze. Ilustrační foto.

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.