Po porážce na jihu Čech nezabrali svěřenci trenéra Jiřího Christa ani v sobotní odvetě. Během dvou třetin nabrali čtyřgólové manko, které se jim i přes mocný finiš nepodařilo vymazat.

Opava chtěla vstoupit do odvety náporem. Tento záměr jí ale vůbec nevyšel. „Ztráceli jsme míčky ve vlastním a středním pásmu, čehož soupeř využíval. Druhá třetina byla v tomto směru ještě horší," povzdechl si opavský gólman Jonáš Grufík. Po třiceti minutách svítil na ukazateli skóre hrozivý stav 0:4.

Do třetí části nevstoupili Slezané také zrovna nejlépe. Hráči Jindřichova Hradce se bavili hokejbalem a vytvářeli si šance. Blízko k navýšení skóre měli Slanina se Zaymlem, brankář Grufík byl ale proti.

Až poté se domácí zvedli. Impulzem k lepším zítřkům byla gólová dorážka Vladaře, za další minutu snížil Porubčanský, a když se trefil i Patrik Málik, drama bylo na světě. Vyrovnání měl na hokejce Vladař, bohužel nezakončil přesně.

Pro Opavu tak sezona skončila.

„Sezona pro nás skončila pátým místem, což je pro nás ohromné zklamání. Na jaře se nám dařilo, hráli jsme dobře, ale potom přišla série s Českou Třebovou, která byla podle mě rozhodující," ohlížel se Jonáš Grufík. „Místo aktivní tvrdé hry jsme přestali běhat a to se přeneslo i do čtvrtfinále. Nicméně musím přiznat, že Jindřicháč nás přehrál svou jednoduchostí a technickou hrou," uznala opavská jednička.

SHC Opava - TJ HBC OLYMP Jindřichův Hradec 3:4 (0:1,0:3,3:0)
Branky Opavy: 37. Vladař (Přikryl, Přibyla), 39. Porubčanský (Palcer), 40. Patrik Málik (Palcer, Porubčanský)
SHC Opava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Staníček, Mareta, Vladař, Přikryl, Přibyla, Palcer, Málik Patrik, Porubčanský, Sukeník, Blažek, Zavřel, Borunský, Smuda, Capinský. Trenér: Jiří Christ