Ten byl totiž na jihu Čech plastový, kdežto hřiště v Kylešovicích je asfaltové.

„Myslím si, že Jindřichovu Hradci plast velmi svědčil. Míček si dokázali dávat z jedné a dařilo se jim snadno přecházet střední pásmo. Podle mého bychom z asfaltového povrchu mohli těžit. Musíme do toho dát všechno a donutit soupeře, aby se v Opavě zdržel přes noc," poukázal ve svém postřehu Tomáš Marek na to, že pokud jeho tým dnešní souboj s Jihočechy zvládne, bude se v neděli od 12.00 hrát ve slezské metropoli rozhodující utkání série o postup do semifinále.

První zápas v Jindřichově Hradci Slezané prohráli 1:4. Doplatili především na trojici branek domácích, které vsítili v rychlém sledu za sebou.

„Stály za tím naše vlastní individuální chyby. Jedné z nich jsem se dopustil já, když jsem se pokoušel vyvézt míček a na modré o něj přišel. U další branky jsme nezachytili hráče, který si sbíhal. Na konci celé akce byl gól do prázdné," popisoval.

Jeho mužstvo by mohlo těžit také z toho, že tentokrát na soupeře bude moci vyrukovat téměř v nejsilnější možné sestavě. „Nemůžeme počítat akorát s hráčem ze třetí lajny Adamem Holušou. Ten si totiž vymkl kotník. Jinak by měli být k dispozici i ti, kteří v Jindřichově Hradci nenastoupili," doplnil na závěr Tomáš Marek.