Trenéra Jiřího Christa může navíc těšit fakt, že se mu do sestavy podařilo zapracovat mladíky z dorostu, mezi které patří i útočník Marek Kovalčík. Jeho výkony navíc zaujaly i stavitele reprezentačního výběru do dvaceti let.

Opava je v tabulce druhá, navíc má zápas k dobru, když ho vyhraje, posune se do čela soutěže. „Podle mého názoru předvádíme dobrý hokejbal, je se na co dívat a zápasy jsou napínavé jak pro diváky, tak i pro hráče," řekl mladý hokejbalista.

V kabině sedí mezi ostřílenými pardály Přikrylem, Přibylou, Vehovským nebo Římským, hráči, kteří mají řadu extraligových zkušeností, dokonce byli u toho, když SHC vznikal.

„V kabině, na hřišti i mimo něj jsme dobrá parta, i když věkové rozdíly jsou znát. Nám mladším ti starší dokáží vždy pomoct a poradit, což se nakonec odráží i ve výsledcích," pochvaluje si Marek Kovalčík a dodává: „Tenhle tým má potenciál soutěž vyhrát."

Marek Kovalčík sice ještě loni hrával za dorost, v kategorii dospělých se ale dokázal rychle adaptovat. „První liga mužů je mnohem rychlejší, přesnější, tvrdší a je třeba více makat. Jsem moc rád, že jsem v mužích dostal šanci, na trénincích si přidávám, chodím trénovat i s mladším dorostem, abych se v reprezentaci udržel," zdůrazňuje Marek Kovalčík.

Jeho výhodou může být i fakt, že trenérem SHC je Jiří Christ, bývalý kouč národního týmu do dvaceti let.

„Myslím si, že lepšího trenéra bychom si nemohli přát. Dokáže vždy skvěle povzbudit a namotivovat celý tým. Je vidět, že tomuto sportu hodně rozumí a v podstatě jím žije," pochvaluje si mladý hokejbalista spolupráci s ostříleným stratégem. „Jeho tréninky mají velkou úroveň," dodává jedním dechem.