„Začátek se nám příliš nepovedl. Už po devětadvaceti vteřinách jsme prohrávali," vracel se k zápasu mladý hokejbalista. „Naštěstí námi rychlá branka neotřásla. Rychle jsme výsledek otočili a po první třetině jsme drželi dvougólový náskok," pokračoval Martin Zavřel.

Jeho chvíle přišla v první třetině, kdy dával gól na 3:1. „Hráli jsme přesilovku, hostům se nepodařilo vyhodit míček, Petr Mareta mi ho přihrál a já to trefil po zemi k levé tyči," popisoval svůj střelecký zápis. „Jsem rád, že se uzdravil Patrik Málik, jsme spolu sehraní, dokážeme si na hřišti vyhovět. Celkově jsme odehráli dobrý zápas, Lokomotiva si příliš šancí nevypracovala," podotkl Zavřel.

Nebyla by to Opava, kdyby si opět nekomplikovala život zbytečnými fauly. „Bohužel, opět jsme se nechali vylučovat, naštěstí soupeř toho nedokázal využít, a to ani v dvojnásobné přesilovce," kroutí hlavou útočník se čtyřicítkou na dresu.

Pro Slezany to byl první mistrovský zápas po dlouhé přípravě. „Díky dobrému počasí mohla příprava začít už v polovině ledna. Byla dlouhá a kvalitní. Pilovali jsme střelbu, protože koncovka je naší slabinou. Přípravu hodnotíme všichni pozitivně," pochvaluje si Martin Zavřel.

V loňské sezoně to Opavští dotáhli až do finále. „Loni jsme skončili druzí, takže se od nás očekává obdobný výsledek. Chceme dojít co nejdál. Ale ještě nás čekají zápasy základní části, musíme se soustředit na jednotlivá utkání," uzavřel odchovanec opavského hokejbalu.