„Play-off máme jisté, chceme uhrát co nejvíce bodů, ať do play off jdeme z co nejlepší výchozí pozice," zdůrazňuje Vojtěch Palcer. „Chceme navázat na loňskou sezonu, ve které jsme to dotáhli až do finále," pokračuje mladý útočník.

V aktuální tabulce jsou Opavští na třetím místě. „Jsme třetí, ale to nic neznamená. Letošní ročník je extrémně vyrovnaný, bodový rozdíl mezi týmy je minimální, stačí dvě porážky v řadě a rázem se propadáte tabulkou dolů," říká odchovanec opavského hokejbalu.

Soupisky opavských soupeřů doznali pro jaro změny. „Některé týmy sáhly po hokejistech, jiní mají vyřízené starty hráčů z extraligy. Náš případ to ale není," tvrdí Palcer.

Opavští minulou sobotu porazili v rámci přípravy extraligové Sudoměřice, navíc na jejich hřišti. „Byla to pro nás výborná prověrka. Soupeř šel do utkání posilněn o hráče ze slovenské Skalice i Hodonína. Nám se podařilo výsledek otočit a zápas vyhrát.

Navíc jsme utkání odehráli v omlazené sestavě," podotýká jeden z pilířů opavské sestavy.

V neděli dopoledne čeká na výběr trenéra Jiřího Christa Česká Třebová. „U nich jsme prohráli, máme jim co vracet. Pokud navážeme na výkon ze Sudek a budeme disciplinovaní, vyhrajeme. Je to soupeř, který je důrazný na míčku, ale věřím, že s tím si poradíme," má jasno o nedělním duelu Vojtěch Palcer.

Opavský útočník sportu podobnému hokeji zcela propadl. Začínal pod Michalem Víchou a Zdeňkem Čiháčkem v Jaselské, jeho srdce ale bije pro SHC. „Hokejbal je pro mě drogou, těším se na každý trénink, nemohu dospat zápasu," svěřuje se Vojtěch Palcer, kterého v jeho sportu podporuje výrazně rodina.

Jako mladý se dostal do kempu reprezentační patnáctky. „Pak mě to nějak míjelo," krčí rameny. Může se ale pochlubit tím, že má na svém kontě extraligové starty. „Když v Opavě mužský hokejbal skončil, dojížděl jsem do Karviné," prozrazuje Vojtěch Palcer.

„Nebylo to ale ono. Chyběla mi tam taková ta týmová soudržnost, jaká je v Opavě. Mám přání si největší soutěž zahrát v barvách SHC," uzavírá krátké povídání.