Domácí vstupovali do zápasu z pozice lídra soutěže a od začátku měli navrch. Z vysokého presingu se do šancí dostávala hlavně třetí lajna. Jenomže Západočeši měli brance dobře chytajícího Marka. Jako první ale udeřili hosté. Kobr nahodil míček, ten nadzvedl Kovařík a přeloboval Grufíka.

„Nečekaná branka nás nerozhodila, naopak jsme si vytvořili převahu," začal o utkání hovořit opavský gólman Jonáš Grufík. Slezané se snažili o odpověď, nebezpečně pálil Vladař, míček nakonec skončil po odrazu ze skrumáže za zády Marka, ale vyrovnáno nebylo.

„Sudí gól uznal, ale pak jej odvolal. Náš hráč se přiznal, že do míčku plácl rukou," pokračovala opavská jednička.

Nový kouč reprezentační šestnáctky Jiří Christ byl nucen o přestávce zvýšit hlas a jeho slova padla na úrodnou půdu. Opava vstoupila do druhé třetiny jako uragán. Vyrovnání přišlo na konci přesilovky a prsty v něm měli bratři Málikové, když se pár chvilek později trefil od modré Přibyla, Opava vedla, tentýž hráč po přihrávce Christa zvyšoval již na 3:1.

Nakonec to po dvou periodách bylo 4:1. Rozstřílel se i druhý bývalý extraligový útočník Jan Přikryl.

Ve třetí části si Opava náskok hlídala a nakonec vyhrála 6:2. ‚‚Dobřany mají velmi mladý tým, a tak jsme očekávali rychlý hokejbal. Měli jsme skvělý úvod do zápasu a soupeře jsme skoro k ničemu nepouštěli. Šneci však dokázali šťastně skórovat a my museli dotahovat.

Ve druhé části jsme prakticky rozhodli a potom se zápas už jen dohrával," komentoval nedělní utkání Jonáš Grufík. „Myslím si, že jsme podali dobrý kolektivní výkon, a příští týden nás čeká další zápas o první místo se stále se zlepšující Karvinou, která nám navíc má co vracet. Bude to těžký zápas a my se ho už nemůžeme dočkat,'' zakončil strážce opavské svatyně.

SHC Opava — TJ Snack Dobřany 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)