Celek z Vysočiny má letos slušnou formu a potvrdit ji chtěl i v Opavě. Byli to ale domácí, kdo se radoval z úvodní branky, v přesilovce se trefil Palcer. Na druhé straně mohl vyrovnat Střecha, avšak jeho pokus zastavila tyč.

„Druhá třetina byla více otevřená. Trošku více ze hry měli hosté a také se jim podařilo výsledek otočit,“ povzdechl si opavský gólman Jonáš Grufík. Jeho spoluhráči se snažili s výsledkem něco udělat, ale proti byl brankář Humlíček.

„Ve třetí třetině jsme stáhli hru na dvě pětky. Hráli jsme velmi dobře. Troufnu si říci, že to byla naše nejlepší třetina v sezoně. Bohužel umřeli jsme na špatnou koncovku a prohráli,“ zakončil Jonáš Grufík.

SHC Opava – SK Jihlava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branka Opavy: Palcer

Nedělní zápas začal pro Opavu dobře. V první třetině šla do dvoubrankového vedení. „To nás uklidnilo. Ve druhé třetině jsme hru kontrolovali. Soupeř si nevěděl s naší hrou rady. Nakonec si dal i kuriózní vlastní gól,“ hovořil o druhém zápase Jonáš Grufík. Jihomoravanům se podařilo v přesilovce snížit šikovnou tečí, to ale bylo vše. Poslední slovo měl Sukeník, který se trefil od modré.

SHC Opava – Brno 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky Opavy: Volný (Sukeník, Přibyla) Málik (Mareta), Sukeník, vlastní
Opava: Grufík – Šindlář, Prokeš, Málik, T. Palcer, Král, Vladař, Zavřel, V. Palcer, Přibyla, Mareta, Volný, M. Blažek, A. Holuša, D. Holuša, Satek. Trenér: Jiří Christ