Jihočeši přijeli do slezské metropole s porážkou, kterou utrpěli v Karviné a chtěli si tak spravit chuť. „My jsme měli soupeři co vracet za loňskou sezonu. O motivaci jsme měli postaráno," řekl opavský gólman Jonáš Grufík.

Na první gól se čekalo jednadvacet vteřin a postaral se o něj domácí útočník Volný, který se trefil z otočky. Domácí byli při chuti, o pár chvilek později zvyšoval na taháčkem od červené čáry Capinský, a když dal na 3:0 po přihrávce Porubčanského Palcer, vypadalo to na pohodu.

Jenomže opak byl pravdou. Slezané sice na hřišti dominovali, ale slabší chvilku si vybral brankář Grufík, který nejistě vyrazil míček a Plášil mu vrátil do sítě. O dvě minuty později tentýž hráč přidal druhou branku a brzy bylo vyrovnáno.

„Před druhou třetinou jsme dostali od trenéra vyčiněno a to nás nakoplo. Dokázali jsme se postavit na nohy," podotkl Grufik. „Přestali jsme dělat chyby v rozehrávce a aktivní hrou k nim nutili soupeře," poznamenala opavská gólmanská jednička.

Tým od rybníka Vajgaru hrozil v přesilovkách. Hunala i Zaymla vychytal Grufik, který tak odčinil zaváhání z první třetiny. „Naše zlepšená hra nám přinesla další tři branky a díky nim jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Zprvu to ale byla houpačka. Měli jsme sice výborný vstup do utkání, ale pak přišel můj výpadek, který vrátil soupeře do zápasu," přiznal sebekriticky Jonáš Grufík a dodal:

„Naštěstí se nám podařilo vsítit v druhé třetině jednu branku a ubránit soupeřovi přesilovky, které měli výborné. To bylo klíčové. Musím klukům poděkovat za skvělý výkon, protože dneska jsem jim moc nepomohl."

SHC Opava TJ - HBC OLYMP Jindřichův Hradec 6:3 (3:3, 1:0, 2:0)
Branky Opavy: Volný 2 (Christ, Přibyla, Přikryl), Capinský (Zavřel), Porubčanský (Palcer, Málik Patrik), Palcer (Porubčanský), Blažek (Sukeník)
Opava: Grufík, Schreier - Christ, Marek, Šindlář, Pavel Málik, Capinský, Staníček, Smuda, Mareta, Přikryl, Přibyla, Volný, Patrik Málik, Porubčanský, Palcer, Blažek, Holuša, Sukeník, Zavřel, Prokeš. Trenér: Jiří Christ