Opava si už v první třetině vypracovala dvougólové vedení, o oba zásahy se postaral Dušan Vladař. Domácí celek hýřil aktivitou a vycházely mu přesilovky. Ještě nedávný účastník se díky Rosůlkovi prosadil až za stavu 4:0. V té chvíli už bylo rozhodnuto.

V pohodě hrající Opava přidala dokonce zápasu ještě pět branek a zaslouženě vyhrála 9:1. Úvod utkání předznamenala událost, ve které domácí tým předal šek v hodnotě 10 tisíc korun hostujícímu kapitánu Rosůlkovi na podporu jeho syna.

„Věříme, že vybrané peníze, které jsme sbírali celou jarní část, pomohou rodině Rosůlkových v jejich těžké době," řekl opavský gólman Jonáš Grufík, poté se krátce vyjádřil i k samotnému nedělnímu zápasu: „Na co jsme sáhli, to nám tam spadlo. Doufám, že zápas se divákům, kterých přišlo hodně, musel líbit. Věřím, že na tento výkon navážeme proti Poličce a Jihlavě."

SHC Opava - Karviná 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
Branky: Palcer 3, Vladař 2, Šindlář, Přikryl, Přibyla, Capinský – Rosůlek
Opava: Grufík – Christ, Marek, Šindlář, Pavel Málik, Mareta, Capinský, Prokeš, Přibyla, Přikryl, Vladař, Porubčanský, Patrik Málik, Palcer, Holuša, Sukeník, Zavřel, Blažek, Schindler, Smuda. Trenér: Jiří Christ