Od prvních minut nebylo o zajímavé okamžiky nouze. „Díky dobrému pohybu jsme měli více ze hry, ale šance měli i hosté,“ začal utkání rozebírat opavský brankář Jonáš Grufík, kterého po střele Jana Rosůlka zachraňovala tyč. První gól dali Opavští. V přesilovce se po kombinaci s Palcerem a Zavřelem trefil Vladař.

Ve druhé části přidal gól na 2:0 Malík, jenomže Karvinou to nepoložilo, naopak. „Vlastní nedisciplinovaností jsme dali soupeři možnost přesilovek. Ty soupeř zvládl skvěle a vyrovnal,“ pokračoval Grufík.

Třetí třetina začala hostující přesilovkou, skvělý Grufík byl ale proti změně stavu. Nakonec rozhodl ten nejzkušenější. Lukáš Přibyla střelou k tyči nedal Smolkovi šanci a Opava brala tři body. „Soupeř se snažil s výsledkem něco udělat, ale to se mu nepodařilo. Pro nás je to cenný skalp,“ zakončil hrdina derby.

SHC Opava – HbK Karviná 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky Opavy: Vladař (Zavřel, Palcer), Málik (Zavřel), Přibyla
Opava: Grufík – Šindlář, Málik, Prokeš, T. Palcer, Král, Staníček, Vladař, Zavřel, V. Palcer, Volný, Hlaváček, Sukeník, Přibyla, A. Holuša, D. Holuša, Satek, Konečný, Blažek. Trenér: Jiří Christ