Favorit začal v Opavě ve velkém stylu a po gólech Rosůlka a Řehůřka šel do dvougólového vedení. „První třetina zápasu patřila hostům, dostali se od úvodního tlaku, ze kterého vytěžili dva góly. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát svou hru.

Toho jsme se drželi a ve druhé třetině jsme už byli lepším týmem," začal nedělní zápas rozebírat opavský útočník Dušan Vladař.

Karvinou držel nad vodou výtečný Klepáč. Nicméně po krásné akci Přibyly a Přikryla, na jímž konci byl Vehovský, poprvé inkasoval. „Dostali jsme se do tempa, bohužel Karviná z ojedinělé akce dala třetí branku," pokračoval Vladař. Gól vstřelil Řehůřek.

Třetí část přinesla velký tlak Opavy. Ve 33. minutě snižoval Palcer, o chvíli později vyrovnával Vehovský na 3:3. „V samotném závěru jsme si vypracovali velké šance, gól jsme ale nedali a šlo se do samostatných střílení, v nich se štěstí přiklonilo na stranu Karviné," poznamenal Dušan Vladař. V penaltové ruletě se na domácí straně trefil Christ, za hosty skórovali Luka a Rosůlek.

„Opět jsme se nevyvarovali zbytečných faulů, pozitivum ale vidím v tom, že jsme dokázali zvednout i za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávali 1:3," shrnul Vladař.