Šlo o všechno. Soupeř si vytvořil alibi prohlášením „Opava musí, Přelouč může," a hodil roli favorita na stranu Slezanů. „Byli jsme nervóznější než obvykle," pronesl hrdina zápasu Dušan Vladař.

„Když jsem viděl tu diváckou návštěvu, řekl jsem si, že to musíme zvládnout," poznamenal zkušený gólman v barvách Opavy Petr Badaj. Čekání na první gól trvalo jednu třetinu. Pak to přišlo. Mladík Palcer vyslal na zteč veterána Římského, který vystřelil, míček se odrazil znovu k Palcerovi a ten úspěšnou ranou rozjásal Kylešovice – 1:0.

„Přelouč tato branka nerozhodila. Naopak jsme se dostali pod tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku," povzdechl si Vladař. Gólmana Grufíka překonal střelou z mezikruží Příhoda. A urputný hokejbal pokračoval.

Když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, udeřila Opava. Jan Přikryl vyslal do brejku Dušana Vladaře, ten tentokrát nevsadil na svou oblíbenou „Forsbergovku" a kličkou do bekhendu nedal Dvořáčkovi v brance Jestřábů šanci.

„Konečně jsem se v této sérii trefil," vydechl si autor vítězného gólu Dušan Vladař. Dobře věděl, o čem mluví. V neděli totiž v prodloužení v totožné situaci trefil břevno. „Jsme maximálně spokojení. Děkujeme skvělým divákům za podporu, už nyní se těšíme na finále," rozplýval se Petr Badaj.

„Série se Sudoměřicemi bude mít náboj. Bude to boj, ale já věřím, že se šťastným koncem pro nás," usmál se Dušan Vladař. První zápas je na programu v sobotu od 15 a druhý v neděli od 11 hodin, oba na opavském hřišti.

SHC Opava - Jestřábi Přelouč 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: Palcer (Římský, Matěják), Vladař (Přikryl) – Příhoda. Konečný stav série: 3:2
Opava: Grufík - Christ, Staniček, Přibyla, Přikryl, Vladař - Matěják, Šindlář, Římský, Porubčanský, Palcer - Satke, Pavel Málik, Zavřel, Postulka, Raděvič. Trenér Jiří Christ