Hokejbalisté sice v uplynulém ročníku nedokázali vybojovat postup do naší nejvyšší soutěže, avšak během léta dostali možnost jít do extraligy. A to hned dvakrát.

„Byla možnost to koupit od Poličky a také Rakovníka. Kluci to ovšem odmítli s tím, že si postup chtějí vybojovat sami sportovní cestou,“ popisoval opavský kouč Jiří Christ.

On sám by se změny ligové příslušnosti vůbec nebránil. „V první lize nás čeká o polovinu více ježdění. Většina soupeřů je v Čechách, jenom pár na Moravě. Soutěže je také kratší. První ligu hraje šestnáct týmů, extraligu jen jedenáct.

Mladí hráči by navíc získali nedocenitelné zkušenosti a všichni by měli blíž i do reprezentace. Ještě se nestalo, aby z první ligy byl někdo povolán k národnímu týmu. Kluci to tak ale chtěli mít a tak to také mají,“ usmíval se trenér SHC, který sám je koučem i české reprezentační šestnáctky, u níž jako vedoucí působí také opavský Vojtěch Palcer.

Kormidelník mužstva, které si v uplynulé sezoně dokráčelo pro celkově třetí místo a v semifinále play off padlo s nováčkem z Kladna, je s dosavadní přípravou spokojen. Tým ji zahájil už okolo 10. července.

„Tentokrát jsme začali zhruba o čtrnáct dnů dříve, a to přímo na hřišti. Šlo mi o to, abychom toho co nejvíce odtrénovali s hokejkou a míčkem. Zatím trénujeme v odlehčené výzbroji. V minulém týdnu se ochladilo, takže se to dalo vydržet, ale od tohoto už to chceme zkusit v normální výzbroji,“ pokračoval.

Před nedávnem bylo rozhodnuto také o soupeřích SHC v základní skupině Českého poháru, který se uskuteční o posledním srpnovém víkendu. Opavané se na zimním stadionu v Jičíně potkají s prvoligovým pardubickým Svítkovem a Sudoměřicemi, které hrají extraligu.

„Svítkov samozřejmě známe z naší soutěže. I když tam máme soupeře ze Sudoměřic, věřím, že tato skupina je hratelná,“ pokračoval Jiří Christ.

Ten se vyrovnává i s určitými změnami v kádru. V Opavě už nebudou pokračovat Jan Přikryl s Miroslavem Porubčanským: „První jmenovaný se rozhodl ukončit kariéru, druhý se pak rozhodl u nás skončit. V další sezoně ovšem nebudeme mít dorostenecký tým a pomůže nám řada mladých hráčů.

Jedná se například o Tomáše Palcera, Patrika Krále, Lukáše Satka, Václava Staníčka anebo Jonáše Blažka. Vrátil se k nám také Filip Satke a Ondřej Hlaváček.“