Krom aktivních opavských hokejbalistů se na ploše proháněli i hráči opavského Slezanu, hokejbalový mistr světa Martin Kurz, vicemistr hokejové extraligy z Třince David Ciencala, hokejoví reprezentanti do osmnácti a dvaceti let Šimon Stránský a Patrik Zdráhal nebo loňští vítězové AHL Radek Faksa a Matěj Stránský. Kvůli časové kolizi s vyhlašováním Zlaté hokejky na turnaj nedorazil David Pastrňák.

V prvním hracím dnu odstartoval turnaj zápasy ve skupině, kde se utkal každý s každým. Z prvního místa postoupil do semifinále loňský šampion Koval Team, který neztratil ani bod. Za ním skončily hokejové celebritky z Faksa Teamu, následováni Blackhawks a Mrzkými Fosami, za které nastoupila mladá krev z týmu SHC Opava.

Velkým zklamáním je neúčast čtyřnásobného mistra severomoravské hokejbalové ligy, týmu opavského Sanitransu v boji o medaile, který při absenci klíčových hráčů získal v základní skupině pouze bod.

V prvním semifinále si loňský vítěz Koval Team s přehledem poradil s Fosami 6:0 a s napětím sledoval druhý semifinálový souboj. V něm se po normální hrací době nerozhodlo, a tak muselo přijít na řadu samostatné střílení. Penaltové drama rozhodl až ve třinácté sérii Šimon Stránský. Před ním mohl ale svůj tým poslat do finále matador Jindřich Římský, který trefil pouze břevno Urbishovy branky.

Souboj o třetí místo rozhodla vůle a nasazení Mrzkých Fos, kteří chtěly bronz více než unavení Blackhawks a zvítězily 2:0. Ve finále se Faksa Teamu podařila odveta za porážku ve skupině. Hokejisté šli brzo do vedení po tečované ráně kapitána Radka Faksy, který v dalším střídání přidal druhu branku.

Koval Team nesložil zbraně, soupeře na dlouhé zamkl v jejich třetině, kde narážel na skvěle chytajícího Urbishe z extraligové Olomouce. A jak už to bývá, nedáš, dostaneš, Stránský dvakrát utekl soupeřově obraně a ani jednou se nemýlil. Koval Team pak sice snížil Barátovou střelou od modré, ale to už bylo rozhodnuto. Utkání se už pak dohrávalo jen z povinnosti, nakonec přidal každý tým po jedné brance a zápas skončil 6:2.

-kov-

Faksa Team

Vítězové, horní řada zleva: Radim Polášek, Marián Maj, Tomáš Mládenka, Petr Heider, Radek Faksa, Jakub Jelen, Patrik Zdráhal, Jan Hudeček, Vojtěch Tomi. Dolní řada zleva: David Hudeček, Šimon Stránský, Jakub Urbisch, Matěj Stránský, Martin Faksa. Foto: Pavel Kovalčík