K výrazným změnám v kádru aktuálního vítěze Českého poháru nedošlo. „Alfou omegou byl pro nás brankář Martin Klepač, který byl u nás na hostování z Karviné. Probíhají intenzivní jednání o tom, aby se stal naším kmenovým hráčem. Vše je na dobré cestě. Martin nám podepsal přestupní lístky a normálně s námi trénuje,“ uvedl trenér SHC Jiří Christ, který ještě řeší příchod dalšího karvinského hráče, útočníka Tomáše Zbořila, jenž by rovněž v Opavě rád hrál.

Další novou tváří v týmu je pak dorostenec Adam Fischer. Naopak kabinu loňského úspěšného týmu opustil akorát centr Tomáš Měch. „Rozhodl se pro hokej. Nemám mu to za zlé. Nicméně vždy má dveře k nám otevřené,“ doplnil Christ. Opavský tým se v současné době připravuje mimo hřiště. „Hráči musí na hokejky a míček zatím zapomenout. Chodíme hlavně běhat a také na pověstné schody na Tyršák. Já vím, že to klukům příliš nevoní, ale je to nutné zlo,“ pousmál se zkušený kouč.

Vedle mužského týmu začali přípravu i dorostenci. Nový ambiciózní trenér Jaromír Hanel si pochvaluje hlavně přístup kluků. Náročnou sezonu zahájí Opavští již 7. září, kdy jedou na Evropský pohár do Martina, kde rozhodně nechtějí hrát druhé housle. Vedle českých týmů budou na Slovensku startovat Němci, Švýcaři, Finové, Italové a samozřejmě domácí výběr. „V Martině se chceme poprat o dobrý výsledek, tým špatný nemáme. Navíc pro hráče to bude zase další nová velká zkušenost,“ podotkl opavský lodivod Jiří Christ. Kvůli slovenskému turnaji mají Slezané odložen i úvodní zápas extraligy s nováčkem soutěže Karvinou.