Ústí nad Labem vers. SHC Opava 2:3

Úvod utkání patřil Slezanům, kteří předloňského mistra uzamkli v obranném pásmu a po zásluze šli také do vedení, když ze skrumáže vystřelil Porubčanský a trefil přesně horní růžek Strakovy branky. Domácí se rozjížděli pomaleji, do hry se dostávali především v přesilových hrách, nicméně Klepačova svatyně pro ně byla zakletá.

V druhé třetině dostala Opava výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem a zásluhou Matějáka a jeho dělovky od modré to bylo již dva nula. Netrvalo však dlouho a rovněž v početní výhodě snížila Elba Štěpánkem – 1:2. Ve třetí části pokračoval boj o každý centimetr, domácí měli více ze hry a zaslouženě vyrovnali, když opět v přesilovce vyrovnal Řepík. Na Opavské se ale přece jen usmálo štěstí, které postrádala na Evropském poháru, a díky Zbořilovi šli znovu do vedení.

V hektickém závěru nejprve mohl znovu Zbořil pojistit náskok, ale trefil pouze tyčku. Na druhé straně také zazvonila konstrukce brány, když deset vteřin před koncem trefil břevno domácí Pavlík. Vyrovnání se ale již domácí nedočkali, a tak si Opava připsala první tři body v sezoně. Branky Opavy:Porubčanský, Matěják, Zbořil

HbC Pento Most vers. SHC Opava 7:1

Nedělní zápas odstartovala Opava opět velmi dobře a ve druhé minutě šla do vedení díky přesné střele Kučery. Opava hrála uvolněně, až do desáté minuty, kdy přišla hrubá chyba v rozehrávce umocněná nešťastnou tečí do vlastní brány – 1:1. Od této chvíle narostla domácím křídla a výsledkem byla do sirény ještě jedna trefa v Klepačově síti. Druhá část by se dala označit za třetinu hrůzy. Již po čtrnácti vteřinách zvýšili domácí na tři jedna, a odstartovali tak útočnou smršť, která se valila na otřesené hráče Opavy. Během sedmi minut druhé části přidal Most čtyři branky a vyhnal bezmocného Klepače z brány.

„Vůbec se nám nedařilo, naopak domácím vyšlo vše, nač sáhli, čím více jsme chtěli, tím více se nám lepila smůla na hokejky,“ uvedl smutně útočník Michal Pavela. V závěrečné části přidali domácí ještě jeden zásah, a stanovili tak konečné skóre na 7:1. „Porážka je zasloužená, výsledek trošku krutý, nicméně soutěž jede dál a my musíme na toto nešťastné utkání zapomenout a soustředit se na další zápas, který nás čeká v sobotu na hřišti Vlašimi,“ zakončil čtyřiadvacetiletý centr.

Branka Opavy: Kučera

Opava:Klepač (Badaj) – Matěják (Tesař), Christ, Přibyla, Přikryl (Fischer), Vladař – Kučera, Hanel, Porubčanský, Zbořil, Führich – Schreiber (Šindlář), Raab, Hendrych, Pavela, Minařík.