Opavští přijeli do Ostravy bez několika hráčů základní sestavy, přesto byli velkými favority. V první třetině měli sice více ze hry, avšak jako první se z gólu radoval soupeř, který využil přesilovku. Odpověď hostí přišla o pár minut později, kdy se rovněž v početní převaze trefil střelou z mezi kruhů Adam Führich. To ale bylo ze strany favorita vše.

Druhá třetina přinesla kolaps hlavně v disciplíně extraligového týmu. Matějákova desítka byla v tomto směru prvním varovným signálem. Zbytečná vyloučení pak dostávala do hry Porubu, která v přesilovkách trestala, a po třech rychlých gólech vedla 4:1, a brankář Celta své místo přepustil Weissovi. V té době přišel další trest z kategorie zbytečných pro Schreibra, jenž dostal desítku a za opětovné protesty musel předčasně pod sprchy. „Naše disciplína byla žalostná,“ kroutil hlavou opavský kapitán Jan Přikryl.

Ve třetí části chtěla Opava s výsledkem něco udělat, hrála dlouho přesilovku, bohužel míčky utápěla v kalužích vody. „Míček se nám zastavoval ve vodě, ale na to se vymlouvat nemůžeme. To, co jsme dnes předváděli, bylo ostudné,“ sypal si popel na hlavu Jakub Kučera. V křeči hrající Opaváci pak inkasovali ještě další dvě branky a překvapení bylo na světě. „I takové zápasy jsou. Hráli jsme prostě hrozně a těch vyloučení bylo opravdu až příliš. Takovýmhle výkonem by se extraligový tým prezentovat neměl,“ hněval se hostující útočník Dušan Vladař.

Poruba – Opava 6:1 (1:1, 3:0, 2:0) Branka Opavy: Führich. Opava: Celta (23. Weiss) – Matěják, Hendrych, Přibyla, Přikryl, Maruzsák – Kučera, Raab, Führich, Schreiber, Pavela – Bršlica, Šindlář, Vladař, Porubčanský.