Odchovanec karvinského hokeje poprvé na sebe upozornil na loňském mistrovství dvacítek v italské Aostě, kde si ho vybral reprezentační kouč a také současný lodivod SHC Opava Jiří Christ. „Vlastně až na jedno utkání jsem odchytal všechny zápasy,“ vrací se k loňskému šampionátu dvacetiletý gólman. Českému týmu se dařilo a domů se vrátili mladíci s bronzovými medailemi. Martinovy výkony zaujaly trenéra Christa natolik, že mu v letošní sezoně dal šanci v extraligové Opavě.

„Zájem opavského trenéra mě potěšil. Věřil mi, a to mi hodně pomohlo. Vůbec jsem nepočítal, že si v Opavě tolik zachytám,“ pochvaluje si Martin Klepač opavské angažmá. Během právě skončeného ročníku se zařadil k nejlépe hodnoceným brankářům celé extraligy a měl lví podíl na tom, že si SHC poprvé ve své historii zahrálo play off.

„Tak bych to neviděl. Naplno makalo celé mužstvo, kluci jak k zápasům, tak i tréninkům přistupovali velmi zodpovědně. Vždyť i série se Sudoměřicemi byla velmi vyrovnaná a o postupu soupeře rozhodlo svým způsobem i štěstí,“ ohlíží se za sezonu opavská jednička a dodává: „Opava ale ještě letos neřekla poslední slovo. Čeká nás finálový turnaj Českého poháru v Hradci Králové. Jedeme se tam porvat o dobrý výsledek a tohle mužstvo na něj rozhodně má.“ I když Opavští vypadli z play off, Klepačovi sezona ještě neskončila. Své mateřské Karviné pomáhal vybojovat postup do extraligy, unaven se však ještě necítí. „V pohodě se to dalo zvládnout. Karviná měla zájem, tak jsem pomohl,“ poznamenal Klepač. Od hokejbalu si ale šikovný brankář neodpočine ani v následujících dnech.

„Volal mi reprezentační trenér Kadaně, že mě chce do týmu pro mistrovství světa. Abych pravdu řekl, byl to pro mne šok. Přece jen během přípravného období jsem nebyl ani na jednom reprezentačním srazu,“ přiznal opavský brankář. Na šampionát jede v roli trojky. „To mi vůbec nevadí. Rád bych se ale mezi tyče dostal,“ přeje si Martin Klepač. O tom, kde bude chytat v příštím ročníku, příliš mluvit nechtěl. „Zatím na to nemyslím. Čeká mě mistrovství světa a pak Český pohár s Opavou. Na obou akcích bych chtěl uspět,“ zdůraznil dvacetiletý brankář.