Opava jela do Hradec Králové s odhodláním porvat se o pohárovou Evropu. Do final four vstoupila proti největšímu překvapení celého poháru – prvoligovým Malenovicím. Slezané věděli, že je nečeká lehká úloha, ale od prvních minut na palubovce hradeckého zimáku jasně dominovali a svého soupeře přehrávali ve všech herních činnostech. Porážka 7:0 byla pro Malenovice ještě milosrdná. „Hráčům nemohu nic vytknout. K utkání přistoupili zodpovědně. Mohlo být jasno již v první třetině, ale neproměnili jsme několik vyložených šancí,“ řekl těsně po zápase opavský trenér Jiří Christ. V zápase se střelecky dařilo Měchovi, autoru hattricku. O další góly se postarali Pavela, Přibyla, Vladař a Führich. „Rozdíl mezi první ligou a nejvyšší soutěží byl dnes znát. Opava nás přehrála a zaslouženě postoupila do finále,“ přiznal sportovně obránce Malenovic Daniel Medek.

Večer přišel na řadu slavnostní galavečer a v něm vyhodnocení celé sezony. I na něm se o Opavě mluvilo a Dušan Vladař převzal z rukou Tomáše Březiny cenu pro nejslušnější tým extraligového ročníku. Navíc brankář Martin Klepač se objevil v první desítce hokejbalistů roku. V neděli přišlo na řadu finále. Zatímco Slezané se již v hale připravovali, trenér Kladna a bývalý hokejový reprezentant Drahomír Kadlec spřádal venku zápasové plány s kanonýrem Trčkou. A zdálo se, že úspěšně. Byl to právě Trčka společně s Příhodou, kteří se dostali do prvních šancí zápasu.

Opavští nastoupili do utkání až s přílišným respektem. Jenomže přišla 11. minuta, Pavela se zmocnil míčku, poslal ho před branku Minaříkovi a jednavadcetileté křídlo usměrnilo míček do sítě. Neuběhly ani dvě minuty a opavská střídačka byla opět na nohou. Přibylova střela prošla mezi betony kladenského gólmana do sítě. Otřesené Kladno se však dokázalo vrátit před sirénou zpět do hry. Rejthar využil špatného vyhození Minaříka a snížil na 2:1. „Vstup do zápasu jsme měli dobrý, škoda branky v závěru třetiny. Herně to ale špatné rozhodně nebylo,“ ohlížel se za první části opavský trenér.

Druhou začalo SHC přesilovkou, jenomže po špatné křižné přihrávce Raaba vyškolil Klepače kapitán Rejthar – 2:2. Začínalo se znovu. Opava se rychle otřepala a ještě při vyloučení Kopeckého zasadila Kladnu další tvrdý úder. V poslední době výborně hrající Vladař vrátil vedení zpět na stranu Slezanů. Šachová partie gradovala ve třetí třetině. Kladno se dralo dopředu, Opavu držel nad vodou skvělý Klepač. Ostrostřelec Trčka trefil pouze Klepačovu masku. Necelé tři minuty sáhlo Kladno k powerplay, avšak bezúspěšně, a naopak po zbytečném faulu šel za katr Rejthar. Následovala opavská akce jako vystřižená z hokejbalové učebnice, na jejímž konci byl po přihrávce Porubčanského Führich – 4:2, a trenéru Kadlecovi zhořkl úsměv ve tváři. V té chvíli bylo rozhodnuto a Opava se mohla radovat – vyhrála Český pohár.

„Je to bezesporu náš největší úspěch. Tahle parta si takové vítězství zasloužila. Spravili jsme si chuť za čtvrtfinálové vypadnutí v extralize. Ohlasy na vítězné tažení Opavy Českým pohárem přinese středeční vydání Opavského a hlučínského deníku.