Domácí byli od prvních minut lepším týmem, ale hosté, jenž se opírají o zkušenosti exreprezentanta Kurze rozhodně nepřijeli s defenzivní taktikou a hrozili především z brejků. Přesto to byla Opava, kdo šel do vedení.

Kučera skvěle obkroužil branku, našel na kruzích Schreibera a ten se nemýlil – 1:0.

Ve druhé třetině pokračoval rychlý hokejbal s mnoha šancemi, přesto se ujala až přesilovková střela Okrouhlici, který dal svou premiérovou branku. V polovině zápasu se do domácí klece postavil místo Klepače navrátilec Badaj a několika zákroky dokázal, že ze svého umění nic nezapomněl.

V poslední části přidal další trefu Přibyla a chvíli po něm se prosadil z dorážky Pavela. Nervózní závěr se dohrával z povinnosti, frustrovaní hosté komentovali každý zákrok, což mnozí Opaváci neunesli a zbytečně přilévali olej do ohně. Na výsledek už ale neměly ani tyto excesy vliv.

„Zpočátku to bylo kvalitní utkání, ale s postupem času se začal vytrácet sportovní duch a utkání směřovalo spíše k osobním soubojům než ke kombinaci. Bylo to šesté utkání v pěti dnech, na některých hráčích byla patrná únava, ale zvládli jsme to,“ uzavřel útočník Václav Schreiber.

SHC Opava - HbC Intevo Karviná 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: Schreiber, Okruhlica, Přibyla, Pavela
Opava: Klepač (18. Badaj) – Christ, Šindlář, Přibyla, Maruszák, Vladař – Kučera, Vrána, Führich, Schreiber, Porubčanský – Tesař, Capinský, Hendrych, Pavela, Smuda – Raab, Steinwirth, Pavlík, Okruhlica