Opava snad poprvé v této sezoně mohla poslat do hry tři kompletní formace a na hře to bylo znát. „Chtěli jsme zachytit začátek utkání, v Hodoníně se nám to totiž při prvním letošním vzájemném zápase nepovedlo,“ řekl opavský útočník Dušan Vladař. Tentokrát neponechali Slezané nic náhodě a po pěti minutách hry vedli 2:0. Mezi střelce se zapsali Lukáš Přibyla s Jiřím Hendrychem.

„Jenomže místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme si zápas zkomplikovali vlastní nedisciplinova­ností,“ zlobil jeden z nejproduktiv­nějších hráčů Opavy. „Dá se říci, že deset minut jsme hráli oslabení. Navíc naše fauly byly z kategorie zbytečných,“ dodal. Hodonín ale na skvěle chytajícího dorostence Grufíka recept nenašel.

Ve druhém třetině se obraz na hřišti změnil. „Umravnili jsme se,“ podotkl Vladař. Opavě se také podařilo v přesilovce přidat třetí branku. V početní výhodě se od modré trefil Aleš Matěják. „Tento gól definitivně zlomil odpor soupeře,“ poznamenal Dušan Vladař. „Ve třetí třetině jsme si v klidu dvougólový náskok pohlídali,“ uzavřel opavský útočník.

Ve čtvrtek 17. listopadu se Opava opět představí na domácím hřišti, když v dohrávce hostí Sudoměřice. Začátek utkání je ve 14 hodin.

SHC Opava – Hodonín 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky Opavy: Hendrych, Přibyla, Matěják
Opava: Grufík – Dziadkowiec, Matěják, Přibyla, Římský, Vladař – Šindlář, Capinský, Hendrych, Štindl, Pavela – Christ, Schreiber, Palcer, Přikryl, Porubčanský. Trenér Vladimír Führich