Nejdříve v sobotu hostí Kladno a o den později pražské Kovo. „Kladno je favoritem, my jsme ale ukázali letos na jejich hřišti, že se s nimi hrát dá.

Moc nechybělo a mohli jsme mít i tři body. Pokud podáme zodpovědný výkon, úspěch se může dostavit,“ říká opavský kapitán Petr Christ.

„Zápas s Kovem musíme vyhrát, to je na naše povinnost,“ uzavřel Christ.

Sobotní duel má úvodní buly v 14 a nedělní v 10 hodin.

Opavský kapitán Petr Christ: Na derby bych nejraději zapomněl

Sobotní derby hokejbalové extraligy s Karvinou opavskému týmu nevyšlo. Slezanům nešla upřít aktivita, jenomže to bylo málo. Navíc vlastními chybami a nedisciplinovaností dostali svého soupeře na koně.

„Nepovedené utkání,“ mávl rukou opavský kapitán Petr Christ. On sám by toto utkání už kvůli své osobě nejraději vymazal z paměti. „Musím přiznat, že toto střetnutí se mi vůbec nepovedlo,“ pokračoval opavský obránce.

Dvě obdržené branky totiž padají na jeho vrub. „Nebudu se na nic vymlouvat, je to tak. Na jeden gól jsem namazal, další jsem zavinil svým vyloučením,“ sypal si popel na hlavu Petr Christ. Aby to v jeho podání nebylo jen o samých negativech, tak gól na 1:2 vstřelil sám. „Myslel jsem, že nás to nakopne, což se také stalo, jenomže jsme nebyli schopni dát gól,“ kroutil hlavou jeden z nejzkušenějších hráčů Opavy.

Největším problémem Opavských byl vstřelit gól. „Šancí jsme měli opravdu hodně. Nedokázali jsme proměňovat ani ty největší tutovky. Vždyť takový Lukáš Přibyla jich měl několik,“ popisoval největší bolest svého týmu Christ.

Domácím také citelně chyběly tři velké opory: Dušan Vladař, Adam Führich a Miroslav Porubčanský. „Hlavně to jsou všechno střelci. Není je schopen nikdo zastoupit. Když se ohlédnu za našimi posledními dvěma zápasy, tak všech pět branek dali obránci,“ vypočítává Petr Christ.

O víkendu čekají na Opavské další dva duely. V sobotu hostí Slezané Kladno a v neděli pražské Kovo. „Uvidíme, v jakém složení nastoupíme. Věřím, že se nám marodka vyprázdní a budeme konkurence schopní. Já osobně si na Kladno věřím. Vždyť u nich jsme uhráli bod a sahali po třech,“ vzhlíží k sobotě s optimismem Petr Christ.