Karviná nastoupila snad v nejsilnějším možném složení, o totéž se pokusili i Slezané, kteří měli krom Christa a Porubčanského k dispozici kompletní tým. Z počátku bylo utkání vyrovnané, ale v závěru třetiny se dostali domácí bekhendovou střelou do vedení, a to Opavu rozhodilo.

Když v druhé periodě přidali Karvinští druhou branku, sesypala se hra hostů jako domeček z karet. Karviná hrála chytře, čekala na brejky a naopak sama se opírala o brankáře Heczka, který vypomohl domácím z Třince.

V závěrečné části hrála Opava hop nebo trop, stáhla hru na dvě formace, ale přišel další trest v podobě třetí branky z hole exopavského Zbořila. O chvíli později se prosadil další Třinečák v karvinském dresu, mimo jiné loni hráč Opavy, Hudeček – 4:0.

To už nevydržela opavská ikona Klepač a nechala se vystřídat Weissem, ale ani ten neodešel s čistým štítem, když v brejku přidala Karviná pátou trefu. Na konečných 5:1 snížil šťastnou tečovanou ranou od modré Kučera.

Opava tak po dvou letech opět okusí baráž o extraligu, již čtvrtou v jejich historii. Dvakrát jim to vyšlo, jednou se se soutěží loučili.

HbC Intevo Karviná - SHC Opava 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 15. Vrobel (Kubice), 28. Kijonka, 33. Zbořil, 36. Folwarczny, 41. Kijonka - 41. Kučera
Opava: Klepač (Weiss) – Kučera, Hanel, Führich, Měch, Vladař - Raab, Capinský, Vehovský, Přikryl, Přibyla – Tesař, Fajkus, Schreiber, Pavela, Hendrych

(vas)