Hokejbalisté nestačili na Plzeň ale obrali Dobřany

Opava /FOTOGALERIE/ – Hokejbalisté opavského SHC se o víkendu představili na domácím hřišti. Nejprve v sobotu nestačili na velkého favorita z Plzně. O den později si poradili s Dobřanami.

21.9.2009

SHC Opava - TJ Snack Dobřany 3:1Foto: DENÍK / František Géla

Během druhého zápasu už v opavské sestavě figurovalo jméno bývalého kapitána Jana Přikryla, jenž před tímto soutěžním ročníkem ukončil kariéru.

Branka plzeňských se stala nedobytnou pevností

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, Plzeň pozorně bránila střední pásmo a spoléhala na brejky. Naopak opavané se jen těžce prosazovali a jejich snažení končilo na holích soupeře. Ještě složitější to pro domácí bylo, když se zranil štírek Porubčanský, jenž si pochroumal koleno a několik týdnu si nezahraje.

V druhé periodě hosté dál pozorně bránili a čekali na chybu Opavy, která také přišla. V přesilovce potrestal nedůraz před brankou Štulc. Slezané těžce hladali cestu k Šulanově svatyni a když už se dostali k zakončení, přestřelili nebo trefili golmana.

V závěrečné části trenér přeskupil formace ve snaze s výsledkem něco udělat, ale byli to opět hosté, kdo trestal zbytečná vyloučení domácích. Díky dalším dvěma trefám Štulce nakonec domácí odešli poraženi 0:3.

SHC Opava – HbC Škoda Plzeň 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Sestava: Klepač – Šindlář, Christ, Přibyla, Vehovský, Vladař – Kučera, Vrána, Porubčanský (8. Maruszák), Schreiber, Führich – Hanel, Capinský, Hendrych, Pavela, Smuda (10. Raab) – Tesař

Do šance se soupeři z Dobřan dostali jen jednou

V nedělním utkání se v opavské sestavě překvapivě objevil exkapitán Přikryl, jenž po minulé sezoně ukončil kariéru, ale kývnul na dočasnou výpomoc za zraněného Porubčanského. Opava od prvních minut měla mírně navrch, ale žádná přestřelka se nekonala. V polovině třetiny se prosadil v přesilovce Schreiber, jenž bekhedem dorazil pokus Přikryla. Další branku mohl přidat Maruszák, ale jeho únik skončil na betonech zkušeného Donaulschatla.

Ve druhé periodě nejprve přidal druhou trefu hezkou střelou Vehovský a po něm využil špatného postavení brankáře Přibyla, jenž po zemi trefil čistě vyhrané buly. V závěru třetiny pak domácí mírně polevili a soupeř vycítil šanci. Špatné vyhození hosté zachytili a ze skrumáže snížili na 3:1.

Poslední třetina už byla ze strany Dobřan vedena vabank, dvakrát se sám na brankáři řítil Führich, ale obě jeho střely skončily na betonech reprezentačního gólmana Dobřan. Tři minuty před koncem ještě zahrozili Západočeši, ale trefili pouze tyč Klepačovi branky a tak zápas skončil zaslouženým vítězstvím Opavy 3:1.

SHC Opava – TJ Snack Dobřany 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: Schreiber (Kučera, Přikryl), Vehovský (Přibyla), Přibyla (Vehovský)
Sestava: Klepač – Šindlář, Christ, Přibyla, Vehovský, Vladař – Kučera, Raab, Přikryl, Schreiber, Führich – Hanel, Capinský, Hendrych, Pavela, Smuda (20. Maruszák).

21.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

FC Hlučín – FC Odra Petřkovice 2:1
9

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

U vážné nehody třináctiletého cyklisty zasahovali v sobotu 21. října záchranáři ve Vávrovicích.

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.