V prvním utkání se utkali domácí hráči Opavy s Třincem. Hosté, posílení o několik hokejistů, začali utkání lépe a v přesilové hře otevřel skóre Hudeček. Slezané, oslabení o potrestaného kapitána Christa, ale posílení o Měcha, měli rovněž šance a ve hře pět na pět byli hostům rovnocenným partnerem, ovšem v oslabení se neuměli vyrovnat s jednoduchou, leč účinnou hrou ocelářů a dvakrát inkasovali.

Až v závěrečné periodě se prosadil Přikryl, ovšem téměř ihned z protiútoku zvýšil na tříbrankový rozdíl Konderla. Konečnou podobu dal výsledku Raab, jenž korigoval na konečných 2:4.

„Prohráli jsme kvůli naší nedisciplinovanosti a špatné hře v oslabení, naopak sami jsme se v přesilovkách trápili. Při hře v plném počtu jsme byli Třinci více než vyrovnaným soupeřem, nastřelili jsme dvě tyčky, bohužel nám nebylo přáno,“ povzdechl si po utkání Jiří Hendrych.

V sobotním utkání se utkaly oba celky z národních lig – Třinec s Heřmanovým Městcem. Třinec byl po celý zápas lepší a po dvou periodách vedl 3:2, ovšem v závěru dal trenér šanci i náhradníkům a nakonec z toho byla remíza 4:4. V prodloužení pak již jistému extraligistovi z Třince uštědřili Východočeši vítězný gól a získali bonusový druhý bod.

V nedělním utkání tedy musela Opava zvítězit za tři body, chtěla-li pomýšlet na setrvání v nejvyšší soutěži mistrů světa. Ovšem jejich plán se začal hatit již v úvodních vteřinách zápasu. Neuběhla ani minuta a Městec šel po chybě brankáře Klepače do vedení zásluhou Jindřicha.

O pár okamžiků přidal tentýž hráč druhou trefu a sebevědomí Slezanů bylo tatam. V druhé periodě přišlo zbytečné vyloučení Opavy a další branka v Klepačově síti. Poté sice snížil Pavela, ale další branky padaly znovu do opavské sítě. V další početní výhodě se trefil Waber a vyhnal tím nejistého Klepače z branky.

Než se však stačil náhradník Weiss rozkoukat, vytahoval ze sítě další dva míčky a bylo téměř po zápase.Vzávěrečné třetině oba týmy daly po dvou brankách, a uzavřely tak letošní hokejbalový ročník výsledkem 8:3 pro Heřmanův Městec.

„Ukázalo se, že nyní holt na extraligu prostě nemáme, a nezbývá, než se začít připravovat na prvoligovou sezonu. Možná to týmu i prospěje, mnozí hráči již před baráží avizovali, že u týmu končí, takže mladí hráči dostanou příležitost nasbírat zkušenosti, bude to nová výzva,“ zakončil Hendrych.

Opava – Třinec 2:4
Branky Opavy: Přikryl (Vehovský, Přibyla), Raab (Měch)

Třinec – Heřmanův Městec 4:5 p.

Opava – Heřmanův Městec 3:8
Branky Opavy: Pavela (Schreiber), Vladař (Führich), Hendrych (Schreiber)

Opava: Klepač (Weiss) – Christ, Capinský, Přikryl, Vehovský, Přibyla – Kučera, Raab, Führich, Vladař, Měch – Šindlář, Tesař, Schreiber, Pavela, Hendrych – Hlaváček.