Sudoměřice – Opava

Na Sudoměřice Opava dlouhodobě neumí, ale v sobotu bylo prokletí zlomeno. „Klíčem k úspěchu byly ubráněné dvojnásobné přesilovky domácích,“ zdůraznil po zápase opavský útočník Dušan Vladař. Slezany poslal do vedení Štindl, když za záda brankáře Komendy dorazil střelu Matějáka.

„Hráli jsme trpělivě a v brance nás držel mladý gólman Grufik, pro kterého to byla o premiéra v seniorském hokejbalu,“ chválil Vladař talentovaného brankáře. Ve druhé třetině udeřila Opava znovu, když Komendu prostřelil Schreiber.

„Ve třetí třetině jsme naše vedení ubránili. Už si ani nepamatuji, kdy se nám podařilo Sudoměřice naposledy porazit,“ usmíval se po utkání Dušan Vladař.

Sudoměřice – SHC Opava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: Štindl, Schreiber
Opava: Grufík – Christ, Dziadkowiec, Přibyla, Štindl, Vladař – Matěják, Šindlář, Schreiber, Římský, Pavela – Capinský, Přikryl, Porubčanský, Palcer.

Hodonín – Opava

Nedělní utkání v Hodoníně bylo zcela o něčem jiném. „V Hodoníně se nedalo vyhrát, to co s námi udělali sudí, jsem ještě nezažil,“ mávl rukou útočník SHC Václav Schreiber. Hodonín vstoupil do utkání dobře, v 11. minutě po brankách Krajsy a Michal Tótha vedl už 2:0, a když přidal ve druhé třetině třetí branku Hausner, zdálo se, že je rozhodnuto.

Opava se ale dokázala zvednout. Ve 27. minutě snížil Štindl a když ve 34. minutě snížil Capinský na rozdíl jediného gólu, bylo drama na světě. „Dokázali jsme se vrátit do zápasu a mohli i vyrovnat,“ podotkl Vladař. Právě on měl na hokejce třetí branku, jenomže z dobré pozice Linderovu svatyni přestřelil.

Definitivní podobu výsledku dala střelou do opuštěné branka posila ze Skalice Krajsa.

Hodonín – SHC Opava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 7. a 45. Krajsa, 11. M. Tóth, 18. Hausner – 27. Štindl, 34. Capinský
Opava: Horák – Christ, Dziadkowiec, Přibyla, Štindl, Vladař – Matěják, Šindlář, Schreiber, Římský, Pavela – Capinský, Přikryl, Porubčanský, Palcer.