Turnaj odstartovali za hustého deště výhrou nad Old boys Třinec 2:0, trefil se Přikryl a Hendrych. Stinnou stránkou tohoto duelu bylo zranění útočníka Pavely, pro nějž turnaj předčasně skončil.

Poté přišla šťastná výhra nad prvoligovým účastníkem HbC Třinec, posílený o zkušeného Konderlu s Rosůlkem, které doplnil exkladenský Hudeček. Jedinou branku dal Hendrych. Ve třetím duelu narazila Opava na Karvinou. Slezané se ujali vedení po střele Führicha, pak ale Intevo zabralo a třemi brankami otočili výsledek.

V utkání o první místo ve skupině pak narazila Opava na předloňského vítěze Evropského poháru, slovenský Martin. SHC mělo raketový nástup a po minutě vedla po trefách Přikryla a Porubčanského 2:0.

To Slováky zaskočilo a celé utkání nestačili na rozjetý a v pohodě hrající výběr trenéra Christa, který nakonec zvítězil 7:0. Dvě branky si připsali Přikryl, Porubčanský a Přibyla, jednu dal Hendrych.

V neděli pak přišlo na řadu finále, ve kterém nastoupila Opava opět proti Třinci, který jí tentokrát oplatil porážku ze skupiny a zvítězil 2:0. Slezané obsadili 2. místo, navíc nejlepším brankářem byl vyhlášen opavský Klepač.

„Turnaj jsme brali jako dobrou přípravu a zároveň trošičku jako odreagování od jednotvárné a těžké letní přípravy. O výsledek až tak nešlo, přesto jsme s hrou spokojeni,“ zhodnotil trenér Christ.

(vas, rob)