Ježci Heřmanův Městec – SHC Opava 3:2 (2:1, 0:0,1:1)

Opava si zprvu zvykala na netradiční povrch z plastových čtverců a než se stačila pořádně rozkoukat, prohrávala 2:0. „Povrch nám očividně nesedl, těžko jsme na něm kombinovali a míčky nám odskakovaly,“ řekl opavský útočník Dušan Vladař.

Opava se dokázala přesto do zápasu vrátit. Před brankou se prosadil gólově Schreiber. „Bohužel jsme se nechali zbytečně vylučovat, a to nás stálo docela dost sil. Třeba druhou třetinu jsme odehráli vesměs v oslabení,“ kroutil hlavou Vladař. V závěrečné části se dostali domácí šťastnou střelou do vedení.

Opava i přes tlak pouze snížila, a to Štindlem. „Na vyrovnání již čas nezbyl. Soupeř nás rozhodně nepřehrál, bohužel jsme si utkání prohráli sami,“ zlobil se opavský útočník.

Branky Opavy: Schreiber, Štindl
Opava: Weiss – Christ, Dziadkowiec, Schreiber, Štindl, Führich – Capinský, Šindlář, Vladař, Hlaváček, Přibyla – Tesař, Vrána, Porubčanský, Hendrych, Pavlík

Hradec Králové B - SHC Opava 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

Do branky Slezanů se postavil Horák a jako první lovil míček ze své sítě. Opavští ale ještě do konce první patnáctiminutovky odpověděli gólem Schreibera. Od druhé třetiny pak už prakticky na hřišti existoval pouze jeden tým a tím byla Opava.

„Domácím nešla upřít snaha. Ještě ve druhé třetině snížili na 2:3, ale to bylo vše. Třetí třetina nám vyšla skvěle, konečně jsme proměňovali i naše šance,“ řekl Dušan Vladař, autor hattricku.

V příštím víkendu má Opava volno, následující sobotu ji čeká na domácí půdě zápas Českého poháru s extraligovým týmem Vlašimi a v neděli poslední duel základní části v Porubě.

Branky Opavy: Vladař 3, Schreiber, Hendrych, Dziadkowiec, Führich
Opava: Horák – Christ, Dziadkowiec, Schreiber, Štindl, Führich – Capinský, Šindlář, Vladař, Hlaváček, Přibyla – Tesař, Vrána, Porubčanský, Hendrych, Pavlík