Během podzimu nasbírali Slezané pouhých jedenáct bodů. Na jedenáctou barážovou příčku ztrácejí jeden a na nesestupovou desátou dva body. „Dá se říci, že vše máme ve svých rukou,“ poznamenal útočník Opavy Václav Schreiber.

„Když se zpětně ohlédnu za podzimními zápasy, my jsme herně nepropadli. Bohužel naší největší slabinou byla koncovka, na té musíme před jarními odvetami hodně zapracovat,“ podotkl Schrebier.

Dobře ví o čem mluví, vždyť jeho tým v patnácti zápasech nastřílel pouze jednadvacet branek, z toho šest právě v patnáctém kole. „Když prohráváte 1:0 nebo 2:1, sráží vás to psychicky do kolen. To byl přesně náš případ. Na začátku jsme zazdili pár jasných šancí, a pak se to s námi již vezlo,“ konkretizoval největší opavský problém útočník Opavy.

První fáze přípravy bude zaměřena hlavně na kondiční část, hokejbalisty čekají tří tréninky během jediného týdne. V úterý začaly výběhem, ve čtvrtek šli na hřiště a v neděli byla na programu tělocvična.

„I když jsme byli na hřišti, tak jsme dělali hlavně na fyzičce, byť byl do řady věcí zapojen i míček,“ řekl trenér Jiří Christ a dodal: „Na čistě herní věci přejdeme během tří týdnů.“ V hráčském kádru se převratné změny očekávat nedají. Podle trenérových slov se tým pro jaro zkvalitní.

Z pracovní stáže v cizině se vrací zkušený útočník Petr Vehovský. „Vždy uměl střílet v rozhodujících momentech důležité góly, takový hráč nám na podzim chyběl,“ poznamenal Jiří Christ. Střeleckou produktivitu by měl i třinecký Lukáš Hudeček, jenž dal Opavě přednost před angažmá na Slovensku.

„Máme před sebou pořádnou porci práce. Věřím, že na jaro se dobře připravíme a extraligu pro Opavu udržíme,“ zakončil trenér opavského SHC Jiří Christ.