„Já jsem to ještě stále nerozdýchal,“ přiznává otevřeně čtyřiadvacetiletý útočník Dušan Vladař, jeden z velkých srdcařů mužstva.

„V zimní přestávce jsme byli natěšeni porvat se o play off, já v to osobně věřil, bohužel realita byla zcela jiná, pro nás krutá,“ krčí rameny opavský útočník. „Vždyť my se na spodek ani nedívali, a vidíte, jak jsme skončili,“ kroutí hlavou.

Opava znovu dojela na zahozené šance. „O špatné koncovce se bavíme už tři roky, chybí nám hráč, jakým je třeba karvinský Luka, který dokáže udělat dva body za zápas, ale jen k tomu bych letošní neúspěch nepřikláněl,“ podotýká Vladař.

Ten, kdo viděl Opavské během jara hrát, cítil, že mužstvo na tom není zrovna nejlépe po kondiční stránce. „Podcenili jsme zimní přípravu. Začali jsme dost pozdě, a to se nám vymstilo. Během utkání jsme byli u všeho později, prohrávali jsme osobní souboje,“ hledá Vladař hlavní důvody letošního neúspěchu.

S přibývajícími porážkami se do týmu začala vkrádat nervozita, někteří hráči ztráceli motivaci. „V závěru základní části stačilo, aby soupeř se dostal do vedení a naše hra se rozpadla jako domeček z karet,“ mávne rukou útočník SHC.

Ještě v posledním zápase mohli na hřišti v Karviné Opaváci případným vítězstvím baráž odvrátit, ale to se jim po porážce 5:1 nepodařilo. „První třetina nebyla z naší strany špatná, jenomže pak jsme inkasovali, a bylo po nás. Když šla Karviná do dvougólového trháku, bylo o osudu utkání rozhodnuto,“ přehrává si v hlavě týden staré utkání.

Baráž o setrvání v extralize začíná za měsíc. „Musíme se s ní vyrovnat, někteří z nás ji budou hrát již potřetí, snad ji zvládneme. Nyní jsme si dali dva týdny volna, pak začne příprava,“ odtajňuje další program Dušan Vladař.

Určitou výhodou může být fakt, že barážový turnaj za účasti právě Opavy a vítězů české a moravské části prvních lig, bude hostit právě Opava. „Baráž je vždy loterií, já jsem ale optimista,“ tvrdí Vladař.

A na otázku, co si myslí o budoucnosti opavského SHC, odpověděl: „Já věřím, že ať už baráž dopadne, jak dopadne, SHC z hokejbalové mapy nezmizí. Pro mě je klub srdeční záležitostí a já si žádný katastrofický scénař nepřipouštím, i když vím, že někteří kluci v týmu skončí.“