Opavští naposledy uspěli ve Vlašimi, i když nutno říci s pořádnou dávkou štěstí, když jim v samotném závěru trefil tři body Adam Führich. „I takové zápasy se hrají. Vlašim se dostala do několika dobrých šancí, avšak nás držel brankář Klepač a také jsme měli i štěstí,“ přiznal obránce SHC Václav Schreiber. Hru provázela celá řada nepřesností. „Nechci nám dělat nějaké alibi, ale povrch ve Vlašimi je hodně drsný a nerovný, míček pak hodně skáče, což poznali i domácí hráči,“ doplnil opavský bek.

Páteční soupeř Opavy, Letohrad, patří k české špičce. „Bude to určitě těžké utkání. Jejich kádr disponuje kvalitními hráči. Určitě z nich máme respekt, ale ne strach,“ zdůraznil Schreiber. „Musíme hrát zodpovědně v obraně a být trpěliví a také disciplinovaní, protože přesilovky jsou silnou zbraní každého soupeře,“ podotkl pilíř opavské defenzivy a dodal: „Věřím, že se nevrátíme s prázdnou.“ O den později se svěřenci trenéra Jiřího Christa představí v 16 hodin na domácím hřišti v derby s Karvinou. Ta jako nováček soutěže zatím překvapuje. Vyhrála v Ústí a naposledy doma zdolala Hradec Králové, který čtyřmi góly pokořil Luka.

„Jak se říká, derby nemá favorita, a to platí i o tomto utkání. Ač to tak před sezonou nevypadalo, Karviná zatím svými výsledky překvapuje,“ přiznává Schreiber. Zápas bude o to pikantnější, že v dresu Opavských nastupují exkarvinští Klepač se Zbořilem. „Už kvůli těm dvěma musíme vyhrát. Myslím, že to bude i hodně vyhecované utkání,“ pousmál se obránce SHC a pokračoval: „ Je to náš první letošní zápas na domácím hřišti. Jsme favority a povinnost nám velí vyhrát. Jedině tříbodový zisk v našem podání bude dobrou pozvánkou na televizní střetnutí s Hradcem Králové.