Týmy se postupně střetnou každý s každým o dvě volná místa v příštím ročníku extraligy. Slezané se do baráže dostali až díky poslednímu zápasu základní části proti Sudoměřicím, které porazili 3:0, a vyhnuli se tak přímému sestupu do první ligy. Tam naopak jen díky horšímu vzájemnému zápasu nakonec putovala Karviná.

„Trénujeme a připravujeme se na baráž už skoro měsíc, nevýhodou nám může být menší rozehranost, protože týmy z národních lig hrály ještě minulý víkend play off, naopak výhodou by měly být zkušenosti a lepší kvalita kádru,“ uvedl útočník Opavy Michal Pavela.

Pražané ještě před pěti lety hráli extraligu, pak se ale vytratili a brouzdali se v nižších soutěžích. Letos však poměrně jasně vyhráli základní část a v play off si už nenechali postup vzít. Jejich hra se opírá především o útočnou dvojici Plzák – Kruček, kteří v deseti vyřazovacích zápasech nastříleli celkem 33 branek.

„S tímto týmem moc zkušeností nemáme, je to pro nás velká neznámá, ale všechny pražské týmy praktikují podobný styl, který je založen na urputnosti a bojovnosti,“ pokračoval dále pětadvacetiletý útočník. Jihlava není pro Opavu neznámým týmem, vždyť ještě loni proti sobě hrály v extralize.

Letos se tým z Vysočiny snaží znovu probojovat mezi elitu a po vyhrané základní části se i přes komplikace v semifinále proti Třinci, kdy o postupu rozhodovalo až páté utkání, nakonec podařilo vyhrát i finále se Vsetínem.

„Jihlava není neznámou, hrajeme s ní téměř pravidelně každý rok, letos se jim vrátilo pár odchovanců, jako třeba Smutný s Bartejsem, kteří loni pomohli Habešovně k mistrovskému titulu, ale i tak nás snad nebudou mít čím překvapit, bude rozhodovat aktuální forma,“ uzavřel Pavela.

Kapitán věří v úspěšnou baráž

„Většina hráčů z našeho kádru již baráž hrála, a to může být naší výhodou. Ovšem za předpokladu, že každý bude chtít ze sebe vydat maximum pomoci týmu,“ míní kapitán opavského týmu Jan Přikryl, jinak novopečený otec dcery Adélky.

„Na straně našich soupeřů je větší rozehranost. My jsme dva měsíce stáli, věřím ale, že se s tímto hendikepem vyrovnáme,“ doufá nejzkušenější hráč Opavy, u kterého se bude jednat již o třetí baráž. Soupeři, které Opavští vyfasovali, vcelku očekával.

„Moravský vítěz v podobě Jihlavy se dal vzhledem k sezonním výsledkům čekat. V české části jsem já osobně favorizoval pražské Kovo,“ přiznal Přikryl. A jak vidí kapitán šance svého týmu? „Věřím v úspěch. K oběma soupeřům cítím ale respekt. Jedná se o kvalitní a nepříjemné týmy, navíc oba jsou na rozdíl od nás naladě ni na vítěznou vlnu,“ uzavřel Jan Přikryl.

Rozpis baráže:

Pátek 30. 5. – 17.00 SHC Opava - SK Jihlava

Sobota 31. 5. – 16.00 SK Jihlava - HC KERT Park Praha

Neděle 1. 6. – 11.00 HC KERT Park Praha - SHC Opava.

(vas, rob)