Opavští soupeři jsou překvapiví. „Abych pravdu řekl, čekali jsme z české strany spíše Nové Strašecí. Heřmanův Městec si počínal ale velmi suverénně. Ve finálové sérii neztratil ani jeden zápas,“ řekl opavský kouč Jiří Christ.

Ježky z Městce nelze podceňovat. Od semifinálového duelu s Jindřichovým Hradcem se jejich sestava posilnila o dva hokejové mistry z Pardubic, Daniela Rákose a Jana Koláře, na soupisce figuruje také jméno Petra Průchy, současné opory Phoenixu. „My se musíme soustředit sami na sebe. Nikde není řečeno, že ten, kdo má hokejisty, vyhraje,“ podotýká Christ.

Druhý opavský protivník vzešel z dvojice Jihlava – Třinec. Finále moravské části první ligy bylo podstatně vyrovnanější. O postupujícím do baráže rozhodoval až pátý zápas, který vyhrál Třinec na nájezdy. „Z Třince chodí zprávy, že by také rádi postoupili do extraligy. I oni by měli být posíleni o hokejisty,“ říká opavský kouč.

Ví, o čem mluví. Za Třinecké nastoupil již v play off Rostislav Martynek a Lukáš Daněček.

V opavské kabině v současné době panuje bojovná nálada. „Kluci chtějí extraligu udržet. Myslím si, že připraveni jsme dobře,“ hlásí Christ. I Opava bude mít hokejovou posilu, a to elitního útočníka Slezanu Opava Tomáše Měcha. „Tomáš hraje za nás již dlouho, je součástí našeho týmu,“ podotýká kouč a majitel klubu v jedné osobě. O dalších posilách Opava již neuvažuje.

„Ještě s námi trénuje Tomáš Mičola (fotbalista ostravského Baníku, poznámka autora) a mohu říci, že mu to jde. Už tady padly hlasy, že by měl hrát. Uvidíme, jak se nakonec rozhodneme,“ pousmál se Jiří Christ, který má až na dlouhodobě zraněného Miroslava Porubčanského k dispozici celý kádr.

Velkou novinkou pro hráče i diváky je fakt, že se baráž hraje na opavském zimáku. „Vzhledem k počasí je to jenom dobře. Myslím si, že i diváci si přijdou na své. Tímto bych je chtěl pozvat na kvalitní hokejbal,“ vzkázal Christ. Plocha je tak podstatně větší než ta tradiční v Kylešovicích. „To nám ale nevadí. Jsme dobře připraveni. Věřím, že v pátek vstoupíme do baráže vítězstvím a od něj se bude vše odvíjet,“ uzavřel Jiří Christ.

Rozlosování: pátek: 19.00 SHC Opava – Třinec, sobota: 16.00 Třinec – Heřmanův Městec, neděle 11.00 SHC Opava – Heřmanův Městec. Ještě pro upřesnění, extraligu v příští sezoně budou hrát nejlepší dva týmy z této trojice.