Napětí v obou táborech je cítit již nyní, obzvlášť pak mezi opavským gólmanem Martinem Klepačem a karvinským útočníkem Tomášem Zbořilem. Oba tyto borce spojuje společná minulost, v Karviné s hokejbalem oba začínali, oba poté šli hrát do Opavy.

Letos se ale „Zbořka“ vrátil zpět na rodnou hroudu, v sobotu se tak postaví proti Klepačovi, kamarádství tedy půjde stranou.

„Bude to pravé derby, pořádně vyhecované,“ míní Tomáš Zbořil. „Já mám Opavu hrozně rád. Trenér Christ mi hodně pomohl, mám tam řadu kamarádů, v kabině byla skvělá parta, už se nemohu dočkat soboty,“ pouští ven své emoce karvinský útočník.

Sám bere zápas hodně prestižně. „Do každého utkání jdu s cílem vyhrát, tak tomu bude i v Opavě. Tenhle duel ale má zvláštní náboj a nádech. Chci se předvést, ukázat lidem, že hokejbal hrát umím. Těším se také na opavské kluky,“ pokračuje Zbořil.

Nažhavený je i jeho velký kamarád, bezkonkurenční opavská jednička mezi tyčemi Martin Klepač. „Vyhraje Opava, s tím se musí v Karviné smířit,“ vzkazuje do tábora soupeře opavský gólman.

„Diváci se mohou těšit na derby se vším všudy. Já věřím, že jich přijde hodně. Tentokrát nám v Opavě nekonkuruje žádný sport, tak proč nejít na hokejbal,“ zve všechny příznivce do Kylešovic Klepač.

Brankář s reprezentačními zkušenostmi sice do Opavy přišel z Karviné, ale na otázku pro které město mu srdce bije, jednoznačně odpovídá: „Já jsem už Opavák.“ Oba týmy jsou v současné době na tom bodově stejné, dá se očekávat vyrovnaný hokejbal.

„Hodně záleží na tom, kdo dá první gól.Myse hlavně musíme vyvarovat zbytečných vyloučení, Karviná má dobré přesilovky,“ všiml si Klepač. „V posledních dvou zápasech jsme ukázali, že forma jde nahoru, věřím, že její nárůst potvrdíme i v Opavě. Navíc domácím budou chybět tradiční opory Adam Führich s Mirkem Porubčanským, což si myslím, že je citelné oslabení,“ podotkl Zbořil.

Ať již derby dopadne jakkoliv, jak Tomáš Zbořil, tak i Martin Klepač mají vypsanou speciální sázku. „Jedeme o flašku, když mi Tomáš dá gól, musím ji koupit já,“ usmívá se Klepy a Zbořka ho doplňuje: „Když se netrefím, čeká placení na mě. Ale dobře ho znám, vím co na Klepyho platí.“

Prestižní derby začíná v Opavě v sobotu ve 14 hodin.