Třicetiletý závodník pražské Dukly zaběhl čas 3:32,85, kterým o 51 setin sekundy vylepšil svůj předloňský rekordní výkon z Monaka.  

K vylepšení českého rekordu Holušovi pomohla skutečnost, že se v Paříži běželo velmi rychle. Český vytrvalec se přesto dokázal udržet ve vedoucí skupině a v závěru předvedl svůj pověstný finiš, který mu zajistil páté místo. Z vítězství se radoval Keňan Timothy Cheruiyot, který zaznamenal nejlepší čas letošní sezony - 3:29,71.

Fotbalisté Slezského FC Opava se v rámci sportovních slavností ve Štěpánkovicích představili na tamním hřišti s účastníkem druhé nejvyšší polské soutěže z Opole.
Fotbalisté Slezského FC porazili Opole

Holušu může těšit nejen skutečnost, že se jako první český mílař dostal pod hranici tří minut a 33 vteřin. Časem 3:32,85, který ho dostal na první místo letošních evropských tabulek, zároveň totiž utnul všechny pochyby ohledně své formy po vleklých zdravotních potížích.

Zdroj: Youtube

Do venkovní sezony přitom pátý muž loňského světového šampionátu vstoupil až na začátku června. Při premiérovém letošním startu na pražském Odložilově memoriálu skončil třetí a časem 3:36,98 s přehledem splnil limit pro letošní mistrovství Evropy.

Pohádkovým časem se v Paříži zaskvěl překážkář Abderrahman Samba. Dvaadvacetiletý Katařan vyhrál běh na 400 metrů překážek za 46,98 sekundy a jako druhý muž v historii se dostal pod hranici 47 sekund.

Rychleji než Samba běžel jen Američan Kevin Young na olympijských hrách v Barceloně 1992.

Dopravní nehoda tří vozidel v Ludgeřovicích.
Dvě vážné nehody na Opavsku si v sobotu vyžádaly pět zraněných