„Každoročně se počet účastníků her zvyšuje, letošního ročníku se zúčastnilo celkem sto padesát tři soutěžících z celého Moravskoslezského kraje, kteří soutěžili v třinácti disciplínách v kategoriích muži, ženy, kvadruplegik, podle svého aktuálního zdravotního stavu,“ popsala rozsah her zástupkyně vedoucí oddělení sociálních služeb ÚSP Hrabyně Martina Venglářová.

Soutěžilo se tak v jízdě na mechanických a elektrických vozících na okruhu, ve slalomu na mechanických a elektrických vozících, hodu granátem, hodu kriketovým míčkem, střelbě ze vzduchovky, elektronických šipkách, ruských kuželkách, hodu oštěpem, hodu diskem, minigolfu a lukostřelbě.

Po vynikajících sportovních výkonech následovala společenská zábava při hudbě s tancem, na které vystoupily mažoretky z Horní Lhoty a pro zpestření programu také zaměstnanecká „švédská“ skupina ABBA.

„Hlavním cílem akce je umožnit obyvatelům hrabyňského ústavu setkání s obyvateli podobných zařízení a vzájemné změření sil v různých sportovních disciplínách. To jim také skýtá možnost diskuse o problémech souvisejících s jejich handicapem, která nezřídka napomáhá k jejich vyřešení,“ vysvětlila Martina Venglářová.

Dosavadní pravidelné konání Sportovních her tělesně postižených je pro mnoho účastníků motivací k vyvíjení celoročních sportovních a společenských aktivit, což výrazně zlepšuje kvalitu jejich života a pomáhá jim vyrovnat se s jejich mnohdy nelehkým osudem.