První závod, ve kterém měli chovatelé z Albertovce svá želízka v ohni, byl pořádán v Kolesech v Čechách. Jednalo se o soutěž v disciplíně zvané Military, což je třídenní závod ve všestrannosti. Na startu se sešlo dvaatřicet koní kategorie takzvaných mladých nadějí, mezi něž patří čtyřletí a pětiletí koně, v jejichž sedlech se divákům představili elitní jezdci z celé republiky. Výsledky závodu byly započítávány do celoročního seriálu těchto klání, kde se vyhodnocují kritéria mladých koní, kteří v jednotlivých závodech startují.

Na start se postavil v barvách Albertovce pětiletý hřebec Malcom, jehož osedlal jezdec Radek Šídlo. Ve velké konkurenci dosáhl velmi ceného vítězství, a zaskočil tak v sobotním odpoledni své soupeře. Dalším víkendovým kláním s účastí koní z albertovského hřebčína byly drezurní závody v Oticích. Jezdkyně Daniela Křemenová závodila v sedle hned dvou mladých koní. Nejdříve jí dělal partnera v dobře obsazeném závodě kůň se jménem Amadeus. Po skvělém výkonu si zajistila Křemenová vítězství v závodě, ale to ještě nebylo z její strany poslední slovo. O několik okamžiků později startovala také v sedle dalšího koně z Albertovce jménem Antik a tentokrát byla jezdkyně jen o něco málo horší než při prvním soutěžním vystoupení. V sedle Antika i tak obsadila výborné druhé místo.

Další jezdkyní z Albertovce, která zasáhla do závodu, byla Jana Hušková. Ta v sedle koně Bloody Mary dosáhla na místo těsně pod stupni vítězů, když skončila čtvrtá. Poté ještě promluvila do výsledkové listiny s koněm Armando, když si připsala sedmé místo. Na řadu pak v celodenním programu přišel další závod, tentokráte v lehké drezuře. Ta byla zároveň kvalifikací na celostátní finále kritéria mladých koní. Jednoznačného vítězství dosáhla opět Daniela Křemenová, tentokrát v sedle koně Coladas. Potvrdila tak pouze svou vynikající formu. Stejný výsledek pak zopakovala také v nedělním dopoledni, a zkompletovala tak svou víkendovou sbírku triumfů.

V plném proudu je v současné době také dostihová sezona. Dalším ze série závodů byl dnes již tradiční dostih ve Světlé Hoře. V těžkém překážkovém dostihu, který byl hlavním závodem dne, postavil hřebčín Albertovec na start koně Amant Gris v sedle s žokejem Markem Stromským. Ten se nenechal zahanbit a doběhl jen těsně na druhém místě. Trenérem koně je ing. Milan Theimer. VAlbertovi jen doufají, že takovýchto nadmíru úspěšných víkendů bude více a více.