„Ústí nahlas vyhlásilo atak Mattonky, pro nás je série s nimi výzvou,“ říká trenér Opavy Petr Czudek. „Z kabiny jde cítit odhodlání se porvat o dobrý výsledek, všichni se na utkání těšíme,“ poznamenal trenér opavského béčka.

Severočeši sice po základní části skončili o stupínek hůře než Opava, avšak punc menšího favorita mají oni. Trenér Roman Bednář má k dispozici solidní tým. Bezesporu největší hvězdou je americký rozehrávač, odchovanec Fairmont State University Thaddus McFadden. „Dělá hru Ústí, pro tým klíčový hráč,“ konstatuje Petr Czudek.

Krom šikovného Američana se k velkým oporám řadí dvě stě deset centimetrů vysoký pivot Jaromír Fohler. Bývalý hráč Olomouce, Prostějova, Chomutova a Děčína má za sebou i zahraniční zkušenosti, a to například ze Španělska, opomenout nemůžeme ani třicetiletého křídelníka Vladimíra Hejla, nejstaršího hráče týmu.

„Sílu mužstvu dodávají i pendli z Děčína Pomikálech se Žampachem,“ doplnil trenér Opavy. Slezané chtějí svou hru postavit na bojovnosti a kolektivním pojetí. „Tyto atributy nás zdobily po celou základní část. Když k tomu budeme mít i trochu toho štěstí, můžeme uspět,“ míní Petr Czudek.

V posledních zápasech se rozehrál křídelník Viktor Cvek, který ukazuje, že je pro tým platný. „Viktor dostává minutáž a důvěru splácí dobrými výkony. Začal hrát už i Brně. Věřím, že nám hodně pomůže,“ podotýká Czudek.

První zápas série hrané na tři vítězné zápasy začíná v Opavě v neděli od 15 hodin.