Bruslařská velmoc. I tak by se mohlo mluvit o městě Opava. V sobotu zde byla oficiálně zahájena bruslařská sezona. Odstartovala ojedinělou akcí, Blade Night Oplajn aneb noční Opavou místy, kde si běžně nezabruslíte. Noční vyjížďky jsou jedinou akcí v České republice, která se koná pravidelně, a to každou sobotu.

Sraz je vždy v devět hodin na Horním náměstí. V sobotu se prvního bruslení zúčastnilo přibližně 530 nadšených sportovců. Spolu s organizátory vyjeli na téměř dvanácti kilometrovou trasu po noční Opavě.

„Myslím, že zahájení již čtvrtého ročníku se vydařilo. Počet bruslařů se pravděpodobně bude navyšovat a doufám, že letos překonáme rekord z roku 2006, kdy se na trať vydala téměř tisícovka lidí,“ uvedl organizátor Blade Night Oplajn Jaroslav Kania.

Také letošní bruslení nebude ochuzeno o speciální vyjížďky. Inlajnoví nadšenci se můžou těšit na bílou vyjížďku, vyjížďku inspirovanou divadelní hrou Ze života hmyzu a také letos bude jedna z akcí zahalena do modré barvy Opavského a hlučínského deníku, který se stal mediálním partnerem celé akce.

(ans)