Pořadatelé v Ostravě připravili pro závodníky skutečně obtížnou trať. Jeden okruh měřil přesně 3 050 metrů s tím, že hlavní závod se jel na jedenáct těchto okruhů (33 500 m). Trať navíc obsahovala náročné stoupání a klesání, při kterém bruslaři dosahovali rychlosti přes 60 km/h.

Mezi ženami mj. startovala také rychlobruslařská hvězda a olympionička v Short tracku Kateřina Novotná, která si dojela pro stříbro. Také Sportovní Kurzy.cz měly v závodu žen své želízko v ohni a Gabriela Honová si vedla skvěle, když díky času 1:14:05.57 získala v kategorii juniorek bronzovou medaili.

„Gabka Honová předvedla skvělý výkon. Šlo o její první takto dlouhý závod, navíc dopoledne odehrála dva mistrovské zápasy v tenise a do dějiště dorazila opravdu minutu před startem. Dojela však na výborném třetím místě," chválil svou svěřenkyni trenér bruslařského výběru Jan Krejčíř.

V hlavní kategorii mužů obsadila přední místa venezeuelská reprezentace a kouč opavského týmu Krejčíř (1:04:49.15) dojel na solidní osmé pozici. Opavským se však dařilo také v týmové soutěži, když si mužstvo ve složení: Vojtěch Drastich, Jan Krejčíř a Jiří František dojelo pro bronzovou placku. Svého zástupce měla Opava i v kategorii dětí, kde na trati dlouhé 3480 metrů obsadil v kategorii dětí 10 - 11 let parádní druhé místo Jan Jelínek.

„Panovalo výborné počasí, a i když se závodu nezúčastnila úplná domácí špička, mělo klání vysokou úroveň. Přijely reprezentace Venezuely, Estonska, Lotyšska a dalších, které měly svou kvalitu. Po světáku ve francouzském Dijonu byl tady tenhle závod určitě nejlepší ve střední Evropě," byl si jist Krejčíř.