Titul mistra republiky vystřílel mistrovský titul v disciplíně standardní vzduchová pistole (SVzPi) 40 ran nástřelem 365 bodů. Ve stejně disciplíně střílel v kategorii dorostenců Vojtěch Slanina. Nastřílel 338 bodů, což mu vyneslo druhé místo a tím stříbrnou medaili.

Další stříbro brala Opava v družstvech. Tým v sestavě: Bittner, Slanina a Staško udělal 1 022 bodů. Další důkaz toho, že střelnice v Plzni Opavským sedla, přinesla další disciplína, a to rychlopalná vzduchová pistole (RVzPI) 2 x 30 ran.

Ivo Bittner předvedl výkon s nástřelem 569 bodů, který nikdo nebyl schopen překonat, a do Slezska mířila další zlatá medaile.

A to nebylo vše.

Dvojnásobný zlatý medailista vystřílel další první místo v soutěži družstev. Společně s Petrem Staškem a Matinem Fialou nastříleli 1 676 bodů. Na opavské dorostence individuální medaile nezbyla, když všichni tři se srovnali za stupni vítězů: 4. Petr Staško nástřelem 543 bodů, který svůj boj o bronz prohrál až v K.O. rozstřelu s M. Chovančíkem z SSK Rožnov, na 5. místě skončil Vojtěch Slanina s 541 body a 6. místo obsadil Martin Fiala s 535 body.

V nejprestižnější olympijské disciplíně, Vzduchová pistole (VzPi) 40 ran, zůstali tentokrát opavští pistoláři poněkud za očekáváním i svými ambicemi. V kategorii žen reprezentovala SSK Opava Martina Fialová, která nástřelem 342 bodů obsadila 22. místo.

Mezi mladšími dorostenkami se představila patnáctiletá Tereza Hromadová, která ve velmi vyrovnaném startovním poli získala konečné 11. místo nástřelem 338 bodů. V kategorii staršího dorostu se dařilo pouze Petru Staškovi, který obsadil 6. místo nástřelem 356 bodů, až v závěru startovní listiny na 25. a 26. místě se srovnali Vojtěch Slanina s 333 body a Martin Fiala s 327 body.

V týmové soutěži družstev dorostenci SSK Opava obsadili nevděčnou 4. pozici celkovým výsledkem 1 016 bodů.