„Ukázalo se, že s Nymburkem můžeme v pohodě hrát. Zápas jsme si ale prohráli sami,“ řekl po zápase Jakub Mokráň. „Nedali jsme patnáct šestek, což je strašné číslo. Kdybychom polovinu z toho proměnili, tak by výsledek vypadal jinak,“ pokračoval dvoumetrový basketbalista. Opavští se celkově trápili se střelbou. „Moje smeč a a ta od Kuby Slavíka měly být úspěšné. Pokud v takovém zápase nedáte takové věci, šance na úspěch se snižuje. K tomu jsme si ještě nepohlídali útočný doskok,“ hledal příčiny sobotního neúspěchu. „Hrálo se velkém tempu, rozhodčí pustili tvrdší hru,“ řekl ještě k letošní premiéře.

Patrik Haitl
Patrik Haitl o Opavě, o nucené pauze i spolupráci s Petrem Radou

Jakub Mokráň doposud hrával v nejvyšší slovenské soutěži. „Chytli jsme hned v prvním kole nejtěžšího možného soupeře. Byl to velký rozdíl oproti zápasům na Slovensku,“ srovnával. Slovenský reprezentant byl nadšený z opavských diváků. „Atmosféra byla naprosto úžasná. Opavští diváci jsou fantastičtí,“ zdůraznil bývalý hráč Iskry Svit.

Letní opavská posila se s týmem rychle sehrála. „Kabina mě přijala skvěle, kluci se od samého začátku snaží mi se vším pomoci. Sehranost je lepší a lepší. Jsme úplně někde jinde, než při prvním přípravném zápase. Samozřejmě, že jsou tam věci, na kterých musíme ještě zapracovat,“ řekl Jakub Mokráň.

Slovenský reprezentant má za sebou náročné léto. Vedle opavských povinností si plnil i ty reprezentační. „Nebylo to ale až tak náročné. Dobře jsem potrénoval a k tomu odehrál kvalitní zápasy. Žádnou únavu rozhodně necítím,“ zakončil Jakub Mokráň.