Dvacetiletý nadějný hráč působil v ostravské Nové huti, kde sbíral zkušenosti hlavně od Američana Mika Mitchella, ale hrál také za VŠB Ostrava, kde patřil ke strůjcům zatím jediné prohry svěřenců Davida Klapetka.

„Jsme dohodnuti na smlouvě. Vážím si toho, že mě opavský klub oslovil,“ řekl mladý basketbalista, jehož přestup byl překvapivý, protože v Ostravě začal stabilně hrávat nejvyšší soutěž. „Už před časem jsem se rozhodl jít do Opavy. Pokud by to nevyšlo teď, šel bych určitě v létě. Ale takhle můžu ještě zažít třeba play off, a hlavně se mi splní dětský sen hrát a trénovat s Petrem Czudkem. Je to můj idol. Chtěl bych někdy umět to, co on,“ řekl Šiřina.

„Nová huť se ke mně zachovala skvěle, nedělala mi potíže, když jsem chtěl odejít. Ostravské vedení jednalo opravdu korektně. Byl jsem sice formálně hráčem VŠB, ale po sezoně bych se musel vrátit do Nové huti. Všechno se ale udělalo tak, abych mohl už teď přestoupit. Navíc mi trenér Rón dal jako první šanci zkusit ligu, na což se nezapomíná. Když jsem odcházel, podal mi ruku a popřál hodně štěstí. Jednání Opavy bylo ale také moc přátelské, když jsem poprvé přijel, čekali mě manažer Štěnička a trenér Klapetek, ukázali mi halu, všechno zázemí, a dohodli jsme se. Trenér se mnou mluvil o tom, jak by si co představoval, co ode mě čeká. Bylo to fajn,“ uvedl.

Šiřina vděčí za mnohé také trenéru VŠB Zdeňku Pospíšilovi. „Vysokoškolský basketbal dělá v Ostravě velmi dobře, vždycky mi věřil a věnoval se mi od dorostu,“ podotkl. Včera opavský klub se Šiřinou podepsal první profesionální smlouvu v jeho životě. „Už se do Opavy těším. Basketbal tady má tradici, je tady krásná hala a fanoušci mají košíkovou rádi. Je to opravdu čest tady hrát. Snad budu něco platný. Jsem sice Ostravák, maminka hrávala kdysi taky basket za Novou huť, ten klub budu mít vždycky v srdci, ale teď jsem tady a chci pomoct Opavě do ligy,“ řekl rozehrávač, který studuje v Ostravě technické lyceum.

„Měl bych maturovat, dělám, co můžu, ale asi nejsem úplně studijní typ. Táta mi vždycky povídá, že kdyby se mi povedlo složit maturitu, udělá oslavu pro dvě stě lidí. Za tu legraci by to stálo,“ dodal Šiřina.