„Nechceme se na nic vymlouvat, jdeme dál, karta se obrátí,“ dívá se na situaci optimisticky český reprezentant, který včera oslavil jednatřicáté narozeniny.

Jakub Šiřina.Necítil jste v Bonnu beznaděj, když jste viděl, v jakém složení do utkání jdete?

Věděli jsme před zápasem, že to nebude jednoduché. Chyběli nám čtyři hráči ze základní rotace, snažili jsme se najít herní tvář, byť jsme věděli, že forma nás nepotkává. Beznaděj jsem ale začal cítit až v době, kdy jsme nabrali třicetibodové manko.

Sám na sobě cítíte, že to není ono?

Cítím, že nepředvádím výkony, které se ode mě očekávají. Opustila mě forma, cítím únavu, ale spíše psychickou než fyzickou. Jsem momentálně basketbalem přesycen. Vedle klubových povinností jsem měl ještě ty reprezentační a nebylo toho málo.

Nyní bude na programu reprezentační přestávka, nepřemýšlel jste, že se z národního týmu omluvíte?

Reprezentace se neodmítá, je to srdeční záležitost. Navíc se mohu k národnímu týmu připojit o dva dny později, takže si trochu odpočinu.

Jakub Šiřina.

Věříte, že týmu pomůže reprezentační přestávka?

Ano, hlavně se musíme dát zdravotně dohromady. Liga mistrů je soutěž o jiném levelu. Věřím, že v její druhé části budeme úspěšnější a zkušenosti z mezinárodní scény zúročíme v rozhodující fázi ligy.

Máte narozeniny, bude oslava?

Nebude, není na to čas, ve čtvrtek je další zápas. Manželka mi udělá večeři a bude se odpočívat po náročném programu.

Jak vidíte dnešní derby s Ostravou?

Derby nemá favorita. V našem případě to platí obzvlášť. Jsme sice unaveni, v oslabené sestavě, ale náš cíl je jasný, musíme vyhrát.