„Bruslaři zimním spánkem netrpí,“ říká trenér týmu Jan Krejčíř a dodal, že družstvo začalo s objemovou přípravou. „Až do ledna plánujeme nabírat fyzičku, hlavně běhání a posilovna, po napadnutí sněhu přidáme lyže–běžky. Do přípravy vstoupilo zatím osm lidí,“ pokračuje trenér.

Letošní tréninkovou novinkou je bruslení na ledě. „Ještě loni jsme bruslili na dlouhých shorttreckových nožích více méně individuálně, letos jsme tento trénink zařadili jako oficiální část přípravy. Využíváme k tomu pronájmy na ledě v Opavě a Kravařích,“ přibližuje jednu část přípravy Jan Krejčíř.

Zimní výjezdové intenzivní soustředění zatím naplánované není, ale podle možností o něm Sportovní Kurzy.cz uvažují.

Klid, ale i otázky

Při pohledu dopředu může Jan Krejčíř zůstat v klidu. Jeho tým zůstal v původním složení a nemá žádné informace o tom, že by ho někdo chtěl opustit. Alespoň u mužů. Mezi ženami odjela kompletní sezonu vlastně jen Martina Žáčková, ale zato se u Krejčířů teď těší na nového malého bruslaře, stejně jako se na narození potomka těší další závodnice Hlavatá.

Do nové sezony tedy nastoupí v plné síle dívčí duo Žáčková – Vítová. Otázkou ale je, jaké budou v nové sezoně závody. Už letos došlo k řadě změn, počet závodů byl okleštěn, kdo některý vynechal, prakticky ztrácel šanci na dobré umístění. „I když už jdou kuloáry určité informace o dalších změnách, musíme věřit, že model in–line sezony zůstane takový jako letos. V každém případě chceme obsazovat oba hlavní seriály a podle možností i další závody,“ nastiňuje další rok trenér.

Hodně, jako ostatně v každém sportu, bude záležet na ekonomické situaci týmu. „Letošní rok byl po finanční stránce hodně složitý, konkurence narůstá, výdaje na vybavení a cestovné také. Nicméně jsme to snad zvládli, celou sezonu můžeme hodnotit jako úspěšnou,“ ohlíží se Jan Krejčíř.

Trofej po roce opět v Opavě

Nedávno skončená in–line sezona 2011 přinesla rychlobruslařskému týmu SportovníKurzy.cz řadu úspěchů. Jan Pecka se stal vítězem celorepublikového seriálu Českomoravský in–line pohár a s roční přestávkou tuto trofej vrátil do slezské metropole – v roce 2009 ji získal jeho současný týmový kolega Vojtěch Drastich.

Navíc se trojice Jan Pecka, Vojtěch Drastich a trenér týmu Jan Krejčíř stala nejúspěšnějším družstvem tohoto seriálu. Na konečný bronzový stupínek pak mezi ženami vystoupala Martina Žáčková, která letos získala i řadu dílčích úspěchů, například druhé místo v pětihodinovém maratonu na brněnském Masarykově okruhu.

Cenné kovy ale nesbírali opavští bruslaři jen doma. Jan Pecka si například přivezl zlatou medaili ze sedmého ročníku Europamaratonu v německo–polském pohraničí Görlitz-Zgorzelec. K úspěchům na závodech je třeba ještě připomenout pořadatelskou činnost. Pod taktovkou Sportovních Kurzů.cz proběhl jeden ze dvou opavských závodů, uskutečnil se letní in–line summit a také dvě noční vyjížďky Blade Night Opava.